Marihuanové pivo s rýchlym účinkom? Vyrábajú ho v Kanade

Foto: WEB
Konopkar, 26. júla 2018

Tí, ktorí majú radi pivo a marihuanu, sa môžu tešiť. Kanaďania začali vyrábať nový druh piva, ktorý sa varí z konope.

V Kanade už 17. októbra vstúpi do platnosti zákon, ktorý dovolí občanom využívať 30 gramov marihuany na rekreačné účely.

Vďaka tejto legislatívnej zmene sa naskytla podnikateľom príležitosť predstaviť nové produkty s obsahom tejto zelenej rastliny.

 

 

Jedným z takýchto nových výrobkov je aj marihuanové pivo, ktoré by malo byť prvé svojho druhu.

Aj keď sa konopné pivá vyrábajú napríklad aj v Oregone či Vermonte, do týchto pív výrobcovia pridávajú iba konopný olej.

Pivo, ktoré začali vyrábať v Kanade je ale iné. 

 

 

“My takýto postup nevyužívame. Naše pivo sa varí priamo zo stebiel, stoniek a korienkov marihuany,” uviedol Dooma Wendschuh, ktorý stojí za celým nápadom.

 

 

Začiatočné fázy výroby piva však vôbec neboli jednoduché. Prvé dávky údajne chutili odporne a ak by ich mal výrobca k niečomu prirovnať, tvrdí, žeby to bola skazená brokolica.

 

 

Neskôr sa ale rozhodol do svojho projektu osloviť tím chemikov a spoločne vylepšili receptúru tak, že finálne pivo je suché, jemne pikantné a narozdiel od ostatných kanadských pív aj menej sladké.

 

 

Výrobcovia tvrdia, že účinky piva sa vraj dostavia takmer okamžite. Toto pivo totiž obsahuje približne 6,5 miligramu látky THC.

“Človek veľmi rýchlo pocíti účinky, čo pri iných produktov z marihuany nebýva zvykom,” uvádza Wendschuh, ktorý zároveň dodal, že jeho pivo by mohlo byť zdravšou a bezpečnejšou alternatívou k ostatným alkoholickým nápojom.

 

Zdroj: klocher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím