5 dôvodov, prečo je vaporizácia lepšia ako fajčenie

Foto: VapeFully.com/sk
Konopkar, 28. júna 2018

Tých, ktorí už presedlali na vaporizáciu, netreba presviedčať o jej výhodách. Ak však ešte stále fajčíte tradičnými metódami a vaporizovanie je pre vás novinka, určite si prečítajte tento článok. Na piatich jednoduchých príkladoch vám ukážeme, prečo je odparovanie medicínskej marihuany oveľa lepšie!

Vaporizácia si získava v poslednom čase stále väčšiu popularitu, takže je veľká pravdepodobnosť, že ste sa už s týmto termínom stretli.

Prečo je to dobrý nápad? Je to určite lepší spôsob spotreby lekárskej marihuany ako je fajčenie. V tomto článku nájdete päť dôvodov, ktoré vás o tom presvedčia!

 

Vaporizácia je zdravá!

Hoci samotná medicínska marihuana nie je škodlivá, jej fajčenie žiaľ áno – v dyme z nej sa nachádza takmer 400 toxínov a dechtových látok, ktoré sa uvoľňujú v dôsledku spaľovania pri vysokej teplote.

Ak konopu navyše zmiešate s tabakom, tento počet sa zvýši až na 4000!

Pri vaporizovaní teda znížite príjem týchto jedovatých látok, teda si skrátka prestanete otravovať vlastné telo.

Toxíny sú jedna vec, ale niečo úplne iné je stav dýchacích ciest – akýkoľvek druhu dymu je škodlivý.

 

 

Pravidelné fajčenie časom spôsobuje vznik mnohých viac či menej nepríjemných príznakov respiračných ochorení – od sipotu na prieduškách, cez vykašliavanie hlienov tvoriacich sa v pľúcach a pretrvávajúci kašeľ, až po závažné pľúcne ochorenia.

Pri vaporizovaní však neprichádzame s dymom vôbec do styku – para z vaporizéra je iba aerosól skladajúci sa z kanabinoidov, ktorý je pre naše telo úplne neškodný.

„Niekoľko nezávislých vedeckých štúdií dokázalo, že prechod z fajčenia na vaporizáciu vedie k značnému zlepšeniu stavu dýchacích ciest a zbaveniu sa všetkých obťažujúcich príznakov spojených s fajčením,“ dozvedáme sa od Petra Horvátha z e-shopu VapeFully špecializujúceho sa na predaj prvotriednych vaporizérov.

 

Vaporizácia je nesmierne príjemná!

Vaporizovanie je oveľa príjemnejšie ako vdychovanie dymu – para z vaporizéra je jemná, neobára ani nedráždi dýchacie cesty užívateľa, čo výrazne zvyšuje komfort pri inhalovaní.

Kašeľ, bolesť v hrudníku aj pocit dýchavičnosti sú preč!

Pri vaporizácii sa vašim pľúcam uľaví – napriek silnému opojeniu na dýchacích cestách vonkoncom nepocítite, že ste pred chvíľou inhalovali.

Budete aj menej otupení a budete mať oveľa viac energie – pretože neprijímate toxíny.

Určite nezabudnete na chuť pary z vaporizéra – je úžasná!

Len pri vaporizácii budete schopní spoznať skutočnú chuť a vôňu medicínskej marihuany, pri fajčení bude vždy dominuje aróma spáleniny, čo výrazne zhoršuje užívateľské skúsenosti a zabíja neobyčajné kvality.

Pri vaporizovaní môžeme oceniť všetky jemné príchute jednotlivých odrôd konopy alebo iných bylín.

 

Vaporizér je veľmi efektívne zariadenie!

Účinok vaporizovanej marihuany je oveľa silnejší ako pri fajčení. Je to tak preto, že pri fajčení jednoducho premárnite väčšinu THC a ďalších kanabinoidov – cca 80% z nich podľahne tzv. pyrolýze, čiže zničeniu v dôsledku príliš vysokej teploty. V tomto prípade teda môžete využiť 15-20% z toho, čo vám rastlina ponúka, a zvyšok sa vyplytvá.

Avšak pri vaporizovaní, v závislosti od modelu používaného vaporizéra, prijmeme až 50-75% THC nachádzajúceho sa v sušine.

Pomocou rovnakého množstva marihuany teda budete schopní absorbovať oveľa viac kanabinoidov, čo povedie k podstatne silnejšiemu pôsobeniu.

Už žiadne plytvanie THC!

Zvyšok kanabinoidov – tých, ktoré ostali v sušine po vaporizácii – sa dá využiť napr. na pečenie.

Takto spotrebujete 100% účinných látok z rastlinného materiálu.

 

 

Aj vaša peňaženka ocení vaporizáciu!

Takže aj keď použijete rovnaké množstvo sušiny vo vaporizéri, dosiahnete oveľa silnejšie účinky ako pri fajčení, a zároveň na takéto pôsobenie spotrebujete podstatne menej medicínskej marihuany.

„Pri niektorých modeloch vaporizérov dokáže 0,1 g marihuany priniesť oveľa silnejšie účinky ako pri vyfajčení jointu s 0,5 g,“ dodáva vyššie spomínaný odborník z VapeFully.

Nie je ťažké si spočítať, že pri vaporizácii použijete len zlomok toho, čo pri fajčení, takže poklesne celková gramáž spotrebovaného materiálu.

To znamená významné úspory, takže sa investícia do vaporizéra veľmi rýchlo vráti, a potom sa už začne iba vyplácať.

Takže ak sú výdavky na medicínske konope podstatnou položkou vo vašom rozpočte, vaporizér vám ich pomôže v značnej miere obmedziť.

 

Diskrétnosť je základ

Na rozdiel od dymu vôňu pary z vaporizéra takmer necítiť, pričom samotné výpary sa po vypustení z pľúc takmer okamžite strácajú – nevznášajú sa v miestnostiach ani neprenikajú do stien, nábytku ani oblečenia. Vďaka tomu pri vaporizácii nenútime ostatných k pasívnemu fajčeniu.

A čo je ešte dôležitejšie, odparovanie umožňuje zachovať úplnú diskrétnosť. Na čerstvom vzduchu sa aróma pary bleskovo stráca – osoba stojaca dva metre od vás väčšinou nezacíti celkom nič.

Podobne pri inhalovaní v pohodlí vášho domova budeme vôňu šírenú pri vaporizovaní vnímať iba vy – para na rozdiel od dymu neuniká štrbinou pod dverami a nešíri sa do iných miestností, ani – čo je ešte horšie – k susedom.

Vďaka tomu všetkému nebudeme vaporizáciou nikoho rušiť, ani k sebe priťahovať zbytočnú pozornosť.

 

Vaporizácia je najlepšia alternatíva!

Všetky vyššie uvedené výhody jasne svedčia v prospech myšlienky, že vaporizácia je oveľa lepšia metóda spotreby konope ako jeho fajčenie.

Hoci vaporizér často predstavuje značné náklady, rýchlo sa vrátia, pričom niektoré prínosy vaporizácie (napr. zdravotné) majú nevyčísliteľnú hodnotu.

Pri nákupe svojho prvého vaporizéra si stojí za to vybrať spoľahlivého predajcu, ako je e-shop s vaporizérmi VapeFully – vyhnete sa tak nepodarenému nákupu zariadenia s pochybnou kvalitou.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články