V USA schválili prvý liek, ktorý obsahuje prírodné konope

Foto: WEB
Konopkar, 26. júna 2018

Správa potravín a liečiv (FDA) schválila v USA nový druh lieku, ktorého základom je konope. Ide o významnú zmenu v medicíne, ktorá má pomôcť najmä ľuďom s dvomi ojedinelými druhmi epilepsie.

Liek s názvom Epidiolex bude obsahovať kanabidiol, čo je jedna z hlavných zložiek rastliny, ktorú bežne poznáme pod názvom konope.

 

 

Obsahuje len drobné stopy psychoaktívnej látky THC, čo znamená, že nebude schopný navodiť ľuďom euforické stavy, informuje o tom the Washington Post.

Nový liek budú môcť užívať deti staršie ako dva roky, ktoré trpia epilepsiou na báze každodenne sa opakujúcich záchvatov.

Dva ojedinelé druhy ochorenia dokonca môžu spôsobiť aj iné psychické alebo fyzické ujmy, zranenia či predčasnú smrť.


 

Scott Gottlieb zo Správy potravín a liečiv povedal, že schválenie lieku je pripomienkou toho, že marihuana je dôležitá pri výskume v oblasti medicíny.

Odborníci počas výskumov zistili, že je vysoko efektívna pri boji proti nekontrolovateľným záchvatom.

 

 

Zavedenie lieku je pozitívom aj preto, že má vďaka nej klesnúť obchod s necertifikovanými liekmi, ktoré obsahujú kanabidiol.

Zabráni sa tak tomu, aby sa k ľuďom dostávali falošné a neungujúce lieky.

Organizácia už v minulosti skúmala vplyv zložiek marihuany na organizmus. Vyrobili syntetické verzie látky THC, ktoré dávali ľuďom, ktorí sa liečili formou chemoterapie.

Nikdy ale doteraz nepovolili liek, ktorý by obsahoval naozajstnú marihuanu.

Z novinky sa tešia najmä ľudia, ktorí dlhodobo bojovali za to, že marihuana má naozaj prospešné účinky a dokáže zjednodušiť život ľuďom s mnohými ochoreniami.

 

 

„Toto je len málo z toho, aké lieky by sme dokázali vyrobiť na báze marihuany,“ povedal Justin Gover zo spoločnosti GW Pharmaceuticals, ktorá vyvinula liek.

 

Zdroj: noizz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím