Rodičia chcú pomôcť synovi marihuanou. Mesačne má 150 epileptických záchvatov

Foto: cas.sk / Facebook / Alfie's Hope
Konopkar, 22. júna 2018

Rodina malého chlapca, ktorý trpí zriedkavou formou epilepsie, čaká na udelenie vládnej licencie. Tá by mala povoliť užívanie marihuanového oleja na lekárske účely a pomôcť pri liečbe ťažkej choroby.

Rodina šesťročného Alfieho Dingleya bojovala za legalizáciu kanabisového oleja na lekárske účely už v minulosti. Podľa nich by mal medikament znížiť počet záchvatov, ktorými malý chlapček trpí. 

 

 

Mama Hannah hovorí, že počas pobytu v Holandsku, kde bol Alfiemu predpísaný kanabisový olej, sa počet záchvatov rapídne znížil.

Ako informuje portál ladbible.com, chlapec obvykle bojoval so 150-timi záchvatmi mesačne, počas užívania oleja sa ich počet redukoval na 27.

 

 

Hannah a Alfieho otec Drew požiadali vládu Spojeného kráľovstva o udelenie povolenia na používanie oleja už v apríli. Napriek tomu, že Tereza Mayová sľúbila rýchlosť pri vybavovaní žiadosti, stále nedošlo k výsledku.

„Domáci úrad nás žiadal, aby sme prípad nemedializovali dovtedy, kým bude naša žiadosť v procese posudzovania. Túto požiadavku sme splnili, ale čakacia doba sa blíži k trom mesiacom. Čas pre byrokraciu vypršal,“ podotkli ustráchaní rodičia.  

 

 

V apríli dostali bojovníci zo združenia Aflie’s Hope viac ako 370 000 podpisov na petíciu, ktorá získala aj podporu Patricka Stewarta. 

Patrick používa lekársku marihuanu v USA na liečenie svojej artritídy. Spomínaná liečba mu priniesla pozitívne výsledky. 

Otec Alfieho pre Independent uviedol: „To, čo žiadame, je medicínsky produkt vyrobený v laboratóriách. Je predpísaný spôsobom, akým poskytujú akýkoľvek liek proti bolesti.“

 

 

Alfie v súčasnosti prežíva ťažké dni vďaka steroidovým liekom. Tie však prichádzajú s radom vedľajších účinkov, ku ktorým patrí aj poškodenie orgánov.

Rodina verí, že sa tento prípad konečne posunie vpred a bude môcť chlapčekovi sprístupniť liečbu, aká by mu mohla skutočne pomôcť.

 

Zdroj: cas.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím