Britská vláda prehodnotí zákaz liekov na báze konope

Foto: WEB
Konopkar, 20. júna 2018

Britská vláda v utorok oznámila, že prehodnotí zákaz liekov na báze konope.

Súčasne však odmietla výzvy na legalizáciu marihuany na rekreačné účely.

Minister vnútra Sajid Javid povedal poslancom, že prípady – ako keď 12-ročnému chlapcovi trpiacemu epilepsiou odopreli konopný olej – ukazujú potrebu umožniť prístup k produktom na báze konope tým, ktorým to môže prospieť.

 

Sajid Javid

 

Podľa neho však vláda nemá „absolútne žiadne plány“ túto drogu širšie dekriminalizovať.

K zmene postoja prišlo po tom, ako vláda povolila 12-ročnému chlapcovi trpiacemu epilepsiou liečbu konopným olejom, ktorý podľa jeho matky Charlotte Caldwellovej potrebuje na zabránenie život ohrozujúcim záchvatom.

 

Charlotte Caldwell so synom

 

Matka tiež vyzvala na liberalizáciu zákonov o užívaní marihuany na medicínske účely v Británii. Uviedla, že konopný olej je jediným liečebným prípravkom schopným odvrátiť záchvaty jej syna.

Javid uviedol, že povolenie na užívanie liekov na báze konope vydajú aj pre iného šesťročného chlapca, ktorý má pre epilepsiu množstvo záchvatov za deň.

 

 

Ak britský hlavný odborník na medicínu stanoví, že liečebné postupy na báze konope majú „významný medicínsky prospech“, budú legalizované, dodal britský minister vnútra podľa agentúry AP.

 

Zdroj: info.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím