Česko: Cudzinci na Sudetoch mali zásobovať marihuanou poľský trh

Foto: Policie ČR
Konopkar, 19. júna 2018

Policajti zatkli cudzincov, ktorí si kúpili dom so zámerom pestovať tam konope.

Policajti začali trestné stíhanie trojice cudzincov vo veku 25 až 28 rokov, ktorí si na Albrechticku kúpili nehnuteľnosť a vybavili ju miestnosťami na pestovanie konope. Jednalo sa o marihuanu pre poľský trh.

Zadržanie troch ilegálnych pestovateľov konope predchádzalo niekoľkomesačnej práce krnovských kriminalistov.

 

 

Veľké finále bolo v máji, kedy zadržala pestovateľov zásahová jednotka priamo v tejto nehnuteľnosti, ktorú si prispôsobili na pestovanie konope v laboratórnych podmienkach pod umelým osvetlením.

Súd vzal obvinených do väzby a hrozí im trest odňatia slobody do výšky desiatich rokov.

 

 

Nehnuteľnosť účelovo vybavili napríklad rušičkou signálu a samostatnou jednotkou na výrobu elektrickej energie, aby zariadenia na pestovanie marihuany neboli odkázané na elektrinu zo siete.

„Obvinení mali po účelovom zakúpení nehnuteľnosti od vlaňajšieho októbra spoločne prichystať pestovaciu miestnosť. Ňou mali minimálne od jesene 2017 pomocou špeciálneho technického zariadenia pestovať rastliny konope,“ uviedla policajná hovorkyňa Pavla Jiroušková.ň

 

 

Úlohy v skupine boli rozdelené. Jeden zo zadržaných sa venoval hlavne pestovaniu a ošetrovaniu rastlín, ďalší dovážal do domu hnojivá, zeminu a ďalšie veci slúžiace na pestovanie. Tretí člen zakúpenú nehnuteľnosť opravoval, zaisťoval technické práce a podielal sa na zbere rastlín.

 

 

„Zámer bol vyprodukovať čo najväčšie množstvo marihuany, ktorú mali v úmysle predávať užívateľom v Poľsku. Zisk mali v úmysle si rozdeliť. K tomu však nedošlo, pretože boli zadržaní,“ doplnila Jiroušková.

 

 

Pri domovej prehliadke kriminalisti zaistili okrem vybavenej pestovacej miestnosti aj hnojivá, prípravky na ošetrovanie úrody, ako aj 152 rastlín v kvetináčoch a 227 čiastočne usušených rastlín.

 

 

Našlo sa aj väčšie množstvo už usušenej marihuany.

 

 

Zdroj: denik.cz

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím