Portugalsko schválilo marihuanu na liečebné účely

Foto: sensiseeds.com
Konopkar, 15. júna 2018

Portugalský parlament v piatok schválil zákon, ktorý umožňuje využívanie marihuany na liečebné účely.

Krajina sa tak čoskoro pridá k ďalším európskym štátom, v ktorých je takýto spôsob užívania konope legálny – Česku, Holandsku, Taliansku, Dánsku alebo Nemecku, napísala agentúra AFP.

Zákon, s ktorým prišiel krajne ľavicový Ľavý blok, podľa AFP podporili všetky parlamentné zoskupenia s výnimkou pravicovej strany CDS-PP. Jej poslanci sa hlasovania zdržali.

Portugalské združenie Cannativa, ktoré za legalizáciu marihuany na liečebné účely bojovalo, uviedlo, že je s výsledkom piatkového hlasovania v parlamente spokojné.

Dodalo však, že by si ešte prialo, aby si rastliny mohli pacienti pestovať sami alebo aby marihuanu ako liek preplácali poisťovne. Tieto ustanovenia parlamentom neprešli.

Prostriedky na báze marihuany budú dostupné len na lekársky predpis a predávané výhradne v lekárňach.

Zákon, ktorý ešte musí podpísať prezident, začne podľa agentúry AP platiť 1. júla.

 

Zdroj: cas.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím