Polícia v Česku zabavila 1,1 tony konope a odhalila 264 výrobní pervitínu. Ide o najvyššie čísla v histórii

Foto: radiokromeriz.cz
Konopkar, 15. júna 2018

Polícia v Česku vlani zabavila 1,1 tony marihuany a odhalila 264 Varen pervitínu. Ide o najvyššie čísla v histórii.

Národná protidrogová centrála v minulom roku odhalila 305 miest na pestovanie konope  a zabavila takmer 1,1 tony marihuany. Ide o rekordné počty od založenia špeciálneho útvaru, ktorý vznikol v roku 1991.

Najviac miest na pestovanie konope policajti zlikvidovali v Prahe, kde ich odhalili 37.

Slovenská marihuana je spotrebovávaná predovšetkým na našom trhu, ale vyváža sa aj do susedných štátov, na Ukrajinu, do Maďarska či do štátov severnej Európy.

Okrem marihuany zabezpečili policajné zložky 93 kilogramov pervitínu a odhalili 264 výrobní.

Podľa výročnej správy Národnej protidrogovej centrály je situácia na českej drogovej scéne stabilná. Posledné mesiace však priniesli zmeny v prístupe výrobcov a distribútorov drog.

Do biznisu s marihuanou sa okrem vietnamských gangov zapojili aj srbské kriminálnej skupiny.

Čo sa týka pervitínu, vietnamskí distribútori tejto drogy presunuli časť výroby do Nemecka a Holandska.

Odtiaľ potom pašujú drogy späť do Českej republiky. Dôvodom majú byť väzby tamojších krajanov. Z Česka do ich výrobní dovážajú potrebné chemikálie a hotové výrobky potom pašujú späť.

Zmenil sa aj pôvod pašovaného pseudoefedrínu. Ten sa pôvodne dovážal najmä z Poľska, ale po policajných zásahoch sa začali liečivá zneužívané na výrobu drogy dovážať prevažne z Turecka.

Zlá dostupnosť týchto látok má podľa správy viesť gangy na riedenie pervitínu methylsulfonylmethanom.

Čo sa týka domácej výroby v ČESKU, najviac miest na výrobu bolo zlikvidovaných v Ústeckom kraji, kde ich bolo odhalených 36.

Na rozdiel od marihuany putuje väčšina v Česku vyrobeného pervitínu za hranice. Predovšetkým do Nemecka, Rakúska, Francúzska, Nórska alebo Švédska

Zhoršiť sa mala aj kvalita kokaínu, ktorý užívajú najmä majetnejší obyvatelia veľkých miest. Podľa Národnej protidrogovej centrály dochádza k masívnemu riedeniu. Zlú kvalitu má mať aj v Českej republike predávaný heroín.

  

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím