Vojnoví veteráni si liečia svoje traumy marihuanou

Foto: stcity.sk / web
Konopkar, 7. júna 2018

Aliancia vojnových veteránov v Santa Cruz pestuje na svojich pozemkoch marihuanu. Tú potom ponúka ako nový druh liečby na bolesti a posttraumatickú stresovú poruchu. Vojaci z Afganistanu a Iraku tak majú novú šancu, ako bojovať so svojimi problémami a zraneniami.

Počet samovrážd u vojnových veteránov je o 50 percent vyšší ako u bežnej populácie.

 

 

Veľa mužov, ktorí sa vrátili z bojov, trpia posttraumatickou stresovou poruchou a alebo si prinášajú do ďalšieho života ťažké zranenia.

 

 

Vďaka tomu, že užívanie kanabisu na liečebné účely je legálna v 23 štátoch USA, mnoho organizácií podobných tej zo Santa Cruz, začína svojim klientom ponúkať práve tento druh liečby.

 

 

Marihuana preukázateľne pomáha pri tíšení bolesti, ale tiež pri psychózy a psychických poruchách, ako je schizofrénia.

 

 

Uvoľňuje svalstvo a pomáhaproti kŕčovým záchvatom.

 

 

Veteráni sa tak vďaka tejto liečbe majú možnosť vrátiť späť k normálnemu životu.

 

 

Okolo centier pre veteránov vznikajú celé komunity, ktoré sa podieľajú na pestovaní a distribúcii liečebného konope.

 

 

Legalizácia v tomto smere bola rozhodne správnym krokom a pomohla mnohým ľuďom.

 

 

Zdroj: stcity.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím