Srb chcel cez Maďarsko previezť 18 kíl marihuany: Vo väzení strávi vyše päť rokov

Foto: wikimedia.org
Konopkar, 5. júna 2018

Odvolací súd v juhomaďarskom Segedíne odsúdil v utorok občana Srbska na päť a pol roka odňatia slobody za pašovanie drog, informovala agentúra MTI.

Muž chcel koncom roka 2016 prepašovať cez územie Maďarska do Viedne vyše 18 kilogramov marihuany.

Súd ho uznal vinným z trestného činu prechovávania väčšieho množstva drogy.

Srbovi, ktorý často navštevoval príbuzných v rakúskej metropole, sľúbila neznáma dvojica 9000 eur za odvoz drog z Kosova do Viedne.

Ako zálohu mu dali 2500 eur. Drogy mu do auta v Kosove schovali 25. decembra.

Maďarskí colníci odhalili kontraband schovaný v osobnom aute na srbsko-maďarskom hraničnom priechode v Röszke 29. decembra, keď pašerák cestoval zo Záhrebu do Rakúska s manželkou a maloletým dieťaťom.

Odvolací súd potvrdil rozsudok prvostupňového súdu a verdikt tak nadobudol právoplatnosť. Srba okrem väzenia vykázali z Maďarska na obdobie šiestich rokov.

 

Zdroj: topky.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím