Kriminalisti zadržali Romana (31) za konope

Foto: Polícia
Konopkar, 29. mája 2018

Kriminalisti z Partizánskeho zadržali mladíka, ktorý u seba prechovával viac ako 4200 dávok marihuany.

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ z Trenčína obvinil z obzvlášť závažného zločinu „nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držanie a obchodovanie s nimi“ 31-ročného Romana z okr. Partizánske.

Roman si v Českej republike v obci Mikulov väčšie množstvo usušenej rastliny z rodu konope.

Túto priviezol domov, kde ju prechovával.

Policajti odboru kriminálnej polície z Partizánskeho po viacerých mesiacoch zhromažďovania operatívnych informácií na základe príkazu sudcu Okresného súdu v Partizánskom vykonali domovú prehliadku u podozrivého.

 

 

Roman mal dlhodobo vo väčšom rozsahu nakupovať a ďalej predávať väčšie množstvá marihuany. Zaistenú sušinu policajti následne zaslali na expertízne skúmanie do KEÚ.

Podľa predbežných výsledkov z KEÚ zaistené množstvo – 1.102 gramov rastliny kanabis zodpovedá hodnote najmenej 8.270 €. Uvedené množstvo predstavuje 4.235 bežnej dávky.

Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol obvinený umiestnený do policajnej cely. Vyšetrovateľ spracoval podnet na vzatie obvineného do väzby.

„Sudca Okresného súdu v Partizánskom rozhodol o jeho väzobnom stíhaní. Romanovi hrozí trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov,“ informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová.

 

Zdroj: pluska.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím