Alkohol a cigarety už tínedžerov nezaujímajú. Experimentujú radšej s marihuanou

Foto: iflscience.com
Konopkar, 28. mája 2018

Mladí ľudia majú odjakživa tendenciu experimenovať s vecami, ktoré majú zakázané. Môže za to zvedavosť i kus rebélie, ktoré sú pochopiteľné v čase dospievania. Kedysi to však boli cigarety a alkohol, no dnes je všetkému inak. Dokazuje to nová štúdia, ktorá sa zameriava na meniacu sa kultúru užívania drog.

Nový výskum ukázal, že mladí ľudia vo veku od 12 do 21 rokov, experimentujú s alkoholom a cigaretami v neskoršom veku. Namiesto toho si zvolili ako prvú možnosť experimentovanie s marihuanou.

V rokoch 2004 až 2014, bolo vypočutých o užívaní a skúšaní rôznych látok, približne 275 tisíc ľudí. V roku 2004 uviedlo 21% opýtaných, že ich prvá skúsenosť s drogami boli cigarety.

Desať rokov neskôr, toto číslo kleslo na takmer 9%. Naopak, dvojnásobne sa zvýšilo percento ľudí, ktorí uviedli užitie marihuany ako prvú skúsenosť s drogami.

Pokiaľ ide o tvrdé drogy, mnohí komentátori poznamenali, že Generácia Z sa omamným látkam, iných odrôd, vyhýba. Za posledných 10 rokov sa počet mladých extrémistov, ktorí vyhľadávali tvrdé omamné látky, znížil takmer o polovicu.

 

Zdroj: noizz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím