Polícia zadržala 17 osôb, ktorí mali pašovať aj konope

Foto: noviny.sk
Konopkar, 7. mája 2018

Poľská hraničná stráž v spolupráci s políciou si posvietila na pašerákov omamných látok.

Zadržali 15 ton tabaku a 17 zadržala osôb. Na čierny trh pritom vypustili súčasne aj 300 kilogramov amfetamínov.

Pri zatýkaní mužov spolupracovala hraničná stráž, polícia ale aj Europol. 

„Omamné látky do Poľska prevážali z krajín západnej Európy – predovšetkým amfetamín a konope. Okrem toho pašovali aj tabak,“ potvrdila vyšetrovateľka Anna Zbroja. 

 Muži boli pritom policajtom dobre známi. Veľká časť z nich pochádza z prostredia futbalových chuligánov, niektorí z nich boli v minulosti už trestne stíhaní za podobné činy. 

„Obvinili sme ich z pašovania drog, ako aj z účasti v organizovanej zločineckej skupine. V tejto chvíli nevieme vylúčiť ani to, že v prípade budú aj ďalšie zadržania,“ vraví Zbroja.

 

 

Skupina zadržaných mužov skončila v cele na výsluch. Polícia vyhlásila po ďalších troch mužoch pátranie a bol na nich vydaný aj Európsky zatýkací rozkaz. 

Ide o mužov, ktorí mali zorganizovať a zosnovať zločineckú skupinu. Policajti predpokladajú, že by sa mohli ukrývať v niektorom zo štátov Európskej únie. 

Zo 17 zadržaných mužov ostáva 15 vo väzbe.

V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody až na 12 rokov.

 

 

Zdroj: noviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím