Cannabis v kozmetike: Pleťový zázrak?

Foto: kamzakrasou.sk
Konopkar, 7. mája 2018

Priznajte sa nám! Usmejete sa alebo povzdychnete, keď počujete slovo konope?

Táto rastlina je večne diskutovanou súčasťou spoločnosti, no jej názov sa skloňuje skôr v súvislosti s náladou, ktorú dokáže privolať.

Pri slove konope však tentokrát obrátime pozornosť smerom ku kozmetike. Možno tomu nebudete veriť, no kozmetický svet používa konope viac, ako kedykoľvek predtým.

 

 

Konope v kozmetike hydratuje suchú pokožku, zmierňuje kožné problémy a znižuje zápal.

Nie je prekvapivé, že kozmetika s takýmto obsahom sa bežne stretáva s predsudkami spoločnosti.

Niektorí tvrdia, že spôsobuje alergiu, iní sú presvedčení, že aj takýmto spôsobom vie ovplyvniť náš psychický stav.

Kde je pravda? Ako to je na Slovensku? Môže sa vôbec legálne používať v kozmetike aj u nás?  

 

Nie je konope ako konope

Konope je jedna z najstarších rastlín, známa tisíce rokov. Jeho účinky objavila napríklad aj staroveká Čína, Ázia či pomalým tempom už aj samotná Európa.

Možno vás to prekvapí, no zároveň je aj najrozšírenejšou poľnohospodárskou plodinou na našej planéte.

Cannabis sa už od staroveku používa v medicíne a v súčasnosti, vďaka často spomínaným vedeckým výskumom, zažíva svoj vzostup aj v kozmetike.

 

 

A to všetko vďaka v nej obsiahnutým fytokanabinoidom, ktoré majú pre našu pokožku nevídané regeneračné vlastnosti, akými údajne žiadna iná rastlina nedisponuje.

Oleje, používané v kozmetickom priemysle, v dnešnej dobe pochádzajú z množstva rôznych druhov rastlín. Konope sa v tomto prípade pestuje výhradne na priemyselné použitie.

Konope pestované na výrobu kozmetických produktov má v sebe priam zanedbateľne malý podiel psychoaktívnych zlúčenín a po spracovaní jeho semien je táto úroveň znížená na nulu. 

To znamená, že šampóny, umývacie prostriedky, oleje, krémy či parfumy, ktoré obsahujú konopný olej, je možné zakúpiť na rôznych miestach, bez obáv z porušovania zákona.

Produkty z konope obsahujú omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, ktoré prispievajú k zdraviu našej pokožky. 

Okrem toho je konope jedným z najbohatších zdrojov prírodných mastných kyselín, kľúčových aminokyselín, prírodných bielkovín, vitamínov, antioxidantov a minerálov.

A tieto tvrdenia vám neposkytujeme len tak. Podľa klinických štúdií sa totiž ukázalo, že konope je naozaj takým malým veľkým zázrakom pre suchú pokožku.

 

 

Dokonca existujú výskumy a štúdie, ktoré potvrdzujú jeho účinky proti starnutiu a antioxidačné vlastnosti.

Kanabinoidy sú zodpovedné za produkciu lipidov, a preto dokážu bojovať s takým nepriateľom, ako je suchá koža alebo akné.

Iná štúdia v britskom vestníku farmakológie zistila, že kanabidiol má potenciál pomáhať v boji proti (nešpecifikovaným) kožným ochoreniam.

Dúfame, že sme vás dostatočne presvedčili a ak nie, účinky konope si môžete vyskúšať na vlastnej koži.

 

Zdroj: kamzakrasou.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím