Vodnými skútrami prevážajú migrantov a konope

Foto: WEB
Konopkar, 30. apríla 2018

Na pašovanie migrantov do Španielska sa začali používať vodné skútre, prevážajú nimi už aj konope.

Španielske úrady oznámili, že sa im podarilo rozbiť marocký gang, ktorý používal silné vodné skútre na pašovanie migrantov naprieč Gibraltárskym prielivom.

Za cestu, ktorá takýmto spôsobom trvá približne polhodinu, pašeráci inkasovali 4 000 eur.

Polícia uviedla, že na jednom skútri prevážali cez takmer 15-kilometrový úsek z Maroka do Španielska zvyčajne jedného až troch migrantov.

Počet takýchto prišelcov z Afriky je podľa jej údajov v porovnaní s inými pomerne malý, avšak využívanie skútrov na pašovanie ľudí prudko vzrástlo.

Španielska Civilná garda, polícia a Europol vo štvrtkových stanoviskách uviedli, že marocký gang používal skútre aj na pašovanie konope.

Pašovaní migranti podľa nich buď ostávajú v Španielsku, alebo pokračujú v ceste do Francúzska alebo Talianska.

 

Zdroj: webnoviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím