10 komédií o fajčení marihuany, ktoré ľudia milujú

Foto: noizz.sk
Konopkar, 30. apríla 2018

V rámci komédií sa koncom 70-tych rokov vyvinul subžáner s názvom „stoner comedy“, ktorý postupne neustále naberal na popularite. Aj keď zažíva svoj veľký rozmach v Hollywoode práve v tomto období aj vplyvom legalizácie marihuany v mnohých štátoch USA, rozhodli sme sa pozrieť na klasiky „huličského“ žánru, z ktorých síce niektoré neovplývajú bohvieakou kvalitou, to však od nich ani nikto nečaká a sú populárne aj po rokoch od ich vzniku.

Sú plné blbých až nepochopiteľných vtipov a scén (ktoré sa však dajú pochopiť v „inom“ stave) a, samozrejme, vyfajčených jointov.

Tu je desať fimov, ktoré sú buď celé o fajčení trávy, alebo v nich zohráva marihuana výraznú úlohu.

 

#Harold & Kumar Go To White Castle/Zahulíme, uvidíme

Hrdinmi tejto nekorektnej komédie z roku 2004 sú dvaja rozdielni kamoši – upätý Harold a ležérny Kumar.

Ich dobrodružstvo sa začína v momente, keď sa obaja v piatok večer zhúlia a dostanú neuveriteľnú chuť na burger od firmy White Castle, ktorý sa však počas divokej noci zmení na nedosiahnuteľnú vidinu.

Po ceste za burgrom sa, samozrejme, dostanú do veľkých problémov a zažijú počas nej bláznivé udalosti a stretnú čudných ľudí.

 

 

#Pineapple Express

Film z roku 2008 v hlavnej úlohe so známou komickou dvojicou Sethom Rogenom a Jamesom Francom si rýchlo získal kultový status.

Dale je flákač, ktorý väčšinu času dňa trávi fajčením trávy a Saul je jeho kamoš a zároveň díler.

Dale sa však raz stane svedkom vraždy, no, samozrejme, je opäť dosť zhúlený a tak nie je schopný situáciu zvládnuť a spanikári.

Vrahovia si ho všimnú a začne sa tak bláznivá naháňačka. Na mieste činu však nechajú veľmi vzácny druh marihuany známu ako Pineapple Express.

 

 

#Samotári

V tomto zozname, samozrejme, nemôže chýbať kultový český film režiséra Davida Ondříčka z roku 2000, ktorý videl snáď každý, a mnohí aj niekoľkokrát.

Táto komédia zobrazuje príbeh siedmich ľudí, z ktorých najvýraznejší je hulič Jakub, ktorý sa tejto rastlinke oddáva tak veľa, že je totálne mimo a odstavený od normálneho fungovania.

Film si získal veľkú obľubu už množstvom zľudovelých hlášok, výbornými hereckými výkonmi Ivana Trojana či Jířího Macháčka a kvalitným soundtrackom.

Veľkou prednosťou filmu je, že dokáže poskytnúť vždy nové podnety k zamysleniu aj po niekoľkých pozretiach, vďaka čomu sa drží na prvých priečkach v rebríčkoch najlepších filmov českej kinematografie.

 

 

#Super High Me

Tento komediálny dokument je inšpirovaný dokumentom z roku 2004 Super Size Me, ktorý sa zaoberal priberaním v dôsledku konzumácie fast foodu. Super High Me z roku 2008 však skúma účinky marihuany.

Komik Doug Benson vykoná experiment – je 30 dní bez omamných látok a následne 30 dní fajčí marihuanu každý deň, celý deň.

Pred aj po experimente absolvuje zdravotné i psychické testy, aby zistil, čo sa stane s jeho organizmom.

 

 

#How High

Na hlavnú dvojicu filmu z roku 2001, ktorú stvárňujú raperi Redman a Method Man, má fajčenie marihuany opačný efekt než na väčšinu iných – ich IQ vďaka nej rastie, vďaka čomu zvládajú štúdium na Harvarde.

Problém však nastáva, keď sa im minú zásoby a aby na tejto prestížnej škole vydržali, musia si pomôcť – skúšajú fajčiť čokoľvek im príde pod ruku.

 

 

#Half Baked

Taktiež už kultová huličská komédia z roku 1998 zobrazuje kamarátov Targooda, Scarfacea, Briana a Kennyho, ktorí majú jednu spoločnú lásku – fajčenie marihuany a okrem toho nič iné nerobia.

Komplikácie nastanú vo chvíli, keď jedného z nich obvinia z vraždy policajného koňa a zatvoria ho do väzenia. Aby ho jeho kamaráti zachránili, stanú sa drogovými dílermi.

Vo filme sa mihne v malej úlohe aj raper Snoop Dog.

 

 

#Up In Smoke

Tento film z roku 1978 je pionierom v rámci žánru „stoner comedy“.

V hlavných úlohách si zahrali legendárni Cheech a Chong dvojicu huličov, ktorí spolu zažijú mnoho čudných dobrodružstiev vrátane bizarného pašovania marihuany, keďže je to ich jediná vstupenka dostať sa z Mexika, kam boli omylom deportovaní.

Je však otázne, či sa im to podarí skôr, než všetko vyhúlia.

 

 

#The Big Lebowski

Aj keď tento film z roku 1998 nie je primárne o fajčení marihuany, Jeffa „Dude“ Lebowskeho mnohí pokladajú za jednu z najlepších „húličských“ postáv v histórii kinematografie.

Starnúci hippies trávi celé dni fajčením jointov, pitím drinkov White Russian a bowlingom bez toho, aby mal nejaký job. Je to vysnívaný život – až kým sa mu niekto nevyprázdni na koberec.

Toto dielo bratov Coenových síce príliš zmysel nedáva, no i tak patrí medzi najkultovejšie komédie.

 

 

#Friday

V 90-tych rokoch bol raper Ice Cube na vrchole. Ak práve nenahrával úspešné albumy, našiel si čas na napísanie scenára a zahranie si hlavnej postavy vo filme Friday z roku 1995. Hrá tu mladíka, ktorého prepustili vo štvrtok z práce, pretože kradol krabice zo skladu.

V piatok ráno sa prebudí a ešte netuší, že ho čaká jeden z najčudnejších dní jeho života. So svojím kamošom a drogovým dílerom Smokeyem posedávajú a fajčia marihuanu, aj tú, čo nemali.

Keď im na to príde dodávateľ „Veľký Červ“, majú desať hodín na to, aby peniaze zohnali, inak je po nich.

 

 

#Dazed and Confused

Film skvelého režiséra Richarda Linklatera z roku 1993 dnes patrí už medzi klasické komédie.

Zobrazuje študentov posledný školský deň v Texase, v máji roku 1976. Je plný pitia piva, množstva vyfajčených jointov i sexy dievčat.

Nováčikovia chlapci sú však fyzicky týraní a ponižovaní, zatiaľ čo dievčatá väčšinou čelia slovným útokom a zahanbovaniu.

Film je plný mladých budúcich hereckých hviezd ako Milla Jovovich, Ben Affleck, Matthew McConaughey či Renée Zellweger.

 

 

Zdroj: noizz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím