Vedci vytvorili aplikáciu, ktorá ti povie, ako veľmi si zhúlený

Foto: unsplash.com / refresher.sk
Konopkar, 29. apríla 2018

Americkí vedci prišli s aplikáciou, ktorá sa niektorým ľuďom naozaj zíde.

Aj napriek tomu, že práve vedecký a technologický pokrok sú tým, čo ľudstvo posúva raketovým spôsobom dopredu, väčšinu objavov, zistení a vynálezov bežný človek nevyužije a slúžia najmä pre ďalších vedcov alebo veľmi špecifické skupiny spotrebiteľov.

Projekt vedcov z University of Chicago však môže byť užitočný hromade ľudí. Vyvinuli totiž pozoruhodnú aplikáciu s priamočiarym názvom Am I Stoned?, čo v preklade znamená jednoducho: Som zhúlený? Aplikácia ešte nie je dostupná verejnosti, no vedci ju už stihli oficiálne odprezentovať.

 

 

Jej úlohou je zistiť, či si pod vplyvom účinnej látky obsiahnutej v marihuane, známej ako THC.

Aplikácia ti dá štyri úlohy, napríklad striedavo ťukať na obrazovku dvomi prstami, podľa ktorých dokáže odhadnúť, ako si vlastne na tom.

Vedci ju vyvinuli na základe porovnávania výkonov ľudí pod vplyvom THC a tých v kontrolnej skupine.

Samozrejme, prvé dni aplikácia ešte nebude dokonalá, no vedci oznámili aj sériu aktualizácií, aby appku pripravili aj na všemožné účinky nezvyčajnejšieho charakteru.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím