Vedeli ste, že vo Francúzsku je legálna marihuana? Zákon však schválili omylom!

Foto: WEB
Konopkar, 27. apríla 2018

Mnohí to ani netušia, no pokiaľ by ste vo Francúzsku chceli vyrábať produkty z THC, zákon je na vašej strane. Kvôli chybe.

Marihuana, jej listy, semená, stonky, kvety i živica, je vo Francúzsku oficiálne zakázaná. Avšak kvôli medicínskym produktom a ich výrobe sa museli legalizovať určité zložky, ktoré rastlina obsahuje.

Ide konkrétne o THC a Kanabidol (CBD). Francúzsky trh momentálne prekypuje produktami, ktoré ich obsahujú.

Čo sa týka THC, to, pokiaľ sa nachádza priamo v marihuane, nie je v čistej podobe a obsahuje aj iné zložky, ktoré by mohli vyvolávať charakteristické „high“ účinky.

Z tohto dôvodu vláda v roku 2004 povolila používanie len syntetického THC, teda takého, ktoré je laboratórne zbavené všetkých „vedľajších“ účinkov. Táto zložka sa následne využíva na výrobu liekov na rakovinu alebo AIDS.

V roku 2007 však došlo k novelizácii zákona o používaní produktov z konope a nedopatrením došlo k tomu, že z formulácie o THC vypadlo slovo „syntetický“, čím vláda prakticky povolila využívanie prírodného THC aj so všetkými svojimi účinkami.

Túto „drobnosť“ si viac ako desať rokov nikto nevšimol, upozornil na ňu až teraz právnik vyučujúci na univerzite Nantes Renaud Colson.

Právnik však uviedol, že napriek kurióznej chybe nepredpokladá, že by sa ktokoľvek z toho pokúšal ťažiť, pretože by sa púšťal do veľmi náročnej vojny s úradmi s neistým koncom.

Zákonodarcovia momentálne pracujú na tom, aby „dieru“ v zákone čím skôr opravili.

 

Zdroj: netky.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím