Holandský Haag zakázal marihuanu v centre mesta

Foto: WEB
Konopkar, 25. apríla 2018

Zatiaľ čo väčšina štátov USA, ktoré legalizovali rekreačnú marihuanu, nedovoľujú jej spotrebu na verejnosti, Holandsko verejnú spotrebu doteraz až tak neriešilo.

Dokonca ste si mohli zapáliť marihuanovú cigaretu všade, kde je povolené fajčenie tabaku. Každý to toleroval.

Ale v utorok 17. apríla 2018 tretie najväčšie mesto Holandska Haag zakázalo spotrebu konope v centre mesta. Verejná spotreba tabakových výrobkov však zostáva v týchto oblastiach naďalej legálna.

Mesto oznámilo v liste, že zakáže „mäkké drogy“ na 13 miestach v meste, vrátane celého centra, železničného terminálu hlavnej stanice a pobrežnej štvrti Scheveningen.

 

 

Zákaz sa vyskytol po tom, čo sa mnohí obyvatelia sťažovali, že sa cítia znepokojeni intenzívnou vôňou marihuany, ktorá je spôsobená hordami nemeckých turistov, ktorí toto tolerantné coffeshopové mesto navštevujú už celé desaťročia.

 

 

Porušovateľovi bude uložená pokuta

Ktokoľvek, kto poruší zákaz do konca apríla 2018, bude upozornený. Po uplynutí tejto lehoty sa budú vydávať pokuty. Výšku pokút určí prokuratúra.

 

 

Miestny úrad začal informovať turistov o nových predpisoch prostredníctvom letákov a online kampane.

Hoci holandské kaviarne predávajú konopné výrobky už od 70. rokov, stále pôsobia v šedej oblasti.

Všeobecný prístup je rovnaký v celej krajine, ale nakoľko sú coffeeshopy regulované obcami, v ktorých pôsobia, tak pravidlá sa líšia od mesta k mestu.

 

 

Predpisy ohľadne marihuany sa od 90-tych rokov postupne sprísňovali, čo viedlo k zmiznutiu veľa kedysi slávnych coffeeshopov.

Zákaz v Haagu je najnovšou akciou holandských obcí, ktoré zápasia s nejednoznačnosťou politiky v oblasti marihuany.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím