V ktorom zamestnaní sa najčastejšie fajčí marihuana?

Foto: WEB
Konopkar, 23. apríla 2018

Colorado je jedným z prvých amerických štátov, v ktorom bola legalizovaná marihuana. Práve vďaka tomu máme dostupné analýzy a štatistiky, ktoré s fajčením marihuany súvisia.

Výsledky tamojšej štúdie odhalili informácie ohľadom veku, pohlavia i etnicity ľudí, ktorí užívali alebo stále užívajú marihuanu. Dokonca hovorí, v akom zamestnaní ľudia fajčia najčastejšie. Výsledky sú naozaj zaujímavé.

 

Zamestnania, v ktorých je zamestnaných najviac fajčiarov marihuany

 

Výskumu sa zúčastnilo takmer 30 tisíc ľudí. Z desiatich tisíc ľudí žijúcich v Colorade, 14% opýtaných potvrdilo fajčenie marihuany v posledných 30 dňoch. Najčastejšie to boli ľudia od 18 do 25 rokov, z ktorých takmer 30% opýtaných potvrdilo, že fajčí marihuanu pravidelne. V porovnaní so ženami je to o polovicu viac.

 

 

Jeden z najzaujímavejších faktov tohto bádania po informáciách bolo množstvo ľudí, ktorí fajčia v zamestnaní. Ukázalo sa, že najviac ľudí fajčí v práci marihuanu, hlavne ak sú v styku s jedlom. Takisto neprekvapí, že nasledujúcimi zamestnaniami, kde sa fajčí najviac, sú práve kreatívne práce ako umenie, dizajn, zábava, šport a médiá.

Posledné priečky patria ľuďom, ktorí pracujú v nemocniciach a v iných zdravotných strediskách. Z nich si pravidelne dopraje marihuanu len niečo cez 3% opýtaných.

 

Zdroj: noizz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím