Štúdia: Marihuana neovplyvňuje kognitívne funkcie trvalo

Foto: WEB
Konopkar, 21. apríla 2018

Marihuana je obľúbená predovšetkým u mladých a dospievajúcich. Obhajcovia konope tvrdia, že nepôsobí na mozog negatívne a že im to nemyslí horšie ako ľuďom, ktorí marihuanu nefajčia.

Pozitívnou správou najnovšieho rozsiahleho výskumu účinkov THC na mozog je, že po troch dňoch efekt vymizne.

Vedci z University of Pennsylvania vykonali rozsiahlu revíziu niekoľkých štúdií zaoberajúcich sa vplyvom THC na myslenie a pamäť.

 

 

Vo všetkých výskumoch vyšlo najavo, že marihuana ovplyvňuje negatívne kognitívne funkcie. Nie extrémne, ale účinok je konzistentný.

Mladí ľudia s THC v krvi majú horšie výsledky v testoch myslenia a pamäti ako tí, ktorí marihuanu nepožili.

Pritom z výskumu tiež vyplýva, že za tri dni po požití marihuany sa negatívny účinok THC na mozog vytratí.

 

 

„V čase, keď užívanie THC rastie a konope je legalizované vo väčšom počte krajín, je nevyhnutné, aby sme poznali jej účinky na kognitívne funkcie človeka a psychické zdravie,“ uviedli autori z University of Pennsylvania.

 

Zdroj: odhaleno.cz

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím