Minister Gál chce hovoriť o čiastočnej dekriminalizácii marihuany

Foto: Plus JEDEN DEŇ/Július Dubravay
Konopkar, 19. apríla 2018

Minister spravodlivosti vysvetľuje jeho ďalší postup v slovenskej drogovej legislatíve.

Koalícia sa za vašej predchodkyne Lucie Žitňanskej nedokázala dohodnúť na čiastočnej dekriminalizácii drog. Budete ju aj naďalej pretláčať, alebo pristúpite ku kompromisu?

 

Gabor Gál, minister spravodlivosti SR:

„Nikdy sa nehovorilo o legalizácii drog. Ani ten návrh, ktorý bol trocha širší, ako si ho naši koaliční partneri predstavovali, nerátal s legalizáciou.

Čiastočná dekriminalizácia je otázka, ktorá môže byť otvorená. Chcem túto tému otvoriť.

Záleží mi na tom, aby sme nezničili život nejakému mladíkovi, ktorý si z nerozvážnosti zapáli jednu marihuanovú cigaretu. To sa s ním bude vliecť celý život a kvôli tomu nebude môcť zastávať rad profesií.

 

 

Tie najnevinnejšie prípady treba vyňať spod nespravodlivých sankcií. Spoločenská nebezpečnosť takéhoto činu nie je primeraná trestu na celý život.

Budem presviedčať partnerov, ale budem rátať s viacerými variantmi pri možnosťami trestania, a tiež to treba obmedziť len na najľahšie drogy. To je marihuana, možno hašiš, ale tam už skončíme. Žiadne chemické drogy.“

 

Zdroj: pravda.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím