Drogový záťah v Košiciach

Foto: Veronika Janušková
Konopkar, 18. apríla 2018

Obyvatelia Turgenevovej ulice dnes pred desiatou dopoludnia spozorneli, keď sa k jednej z bytoviek prirútilo niekoľko policajných áut. Vyskočili z nich kukláči aj psovod so služobným psom a zamierili do domu.

Predmetom záujmu mužov zákona bol byt na treťom poschodí. Prehľadávali ho vyše tri hodiny. Po celý čas sa z balkóna ozýval štekot psov.

„Dvaja bratia tam chovajú dvoch veľkých psov, nejakú bojovú rasu, asi pitbulov. Keď s nimi idú vonku, radšej ich každý zďaleka obchádza. Nikdy nemajú košík a na menšie psy sa snažia zaútočiť. Zatiaľ však neviem o tom, že by niektorého aj napadli, majitelia ich vždy včas zadržali,“ povedal nám jeden zo susedov.

 

 

 

 

 

 

Oboch bratov odviezli kukláči, každého v inom aute. Ich otec je údajne bývalým policajtom.

 

 

Domácich to neprekvapilo

Podľa informácií od domácich v byte bývajú bratia vo veku okolo tridsiatky spolu s rodičmi dôchodcami. Otec bol údajne niekedy policajtom.

 

 

Kukláči a policajní technici spolu s vyšetrovateľkou v byte pravdepodobne v ňom niečo hľadali. Ľudia z bloku a okolia iba hádali, čo tu priviedlo políciu.

 

 

„Pred rokmi bola podobná razia vo vedľajšom dome pre nejaké drogy, ale odvtedy sme niečo také nezažili. Niektorí si najprv mysleli, že by za tým mohli byť psie zápasy, ale keď tam doviedli aj policajného služobného psa, tak asi ide zasa o drogy. Neprekvapilo by nás to,“ tvrdil ďalší zo susedov.

 

 

Podľa jeho slov to asi nebude len nejaká marihuana pre vlastnú potrebu, to by tam nebolo také množstvo policajtov.

 

 

Najprv stíchli psy

Do bytu vchádzali a vychádzali policajti v civile aj s kuklami na hlavách. Neskôr kukláči vyviedli  dvoch mladých mužov s putami na rukách a odviezli ich každého v inom aute.

 

 

S otázkami, o čo vlastne pri zásahu na Turgenevovej ulici išlo, sme sa obrátili na krajskú policajnú hovorkyňu Janu Mésarovú.

„Zásah bol zameraný na zadržanie páchateľov drogovej trestnej činnosti. Polícia zadržala dve podozrivé osoby. Vzhľadom na to, že v danej veci stále prebiehajú potrebné procesné úkony, nie je nateraz možné poskytnúť bližšie informácie k prípadu,“ uviedla J. Mésarová.

 

 

Zdroj: kosicednes.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím