Oživili konope, materiál našich starých mám. A pomáhajú

Foto: Tomorrow Shoes
Konopkar, 16. apríla 2018

Klasické plátenky môžu byť viac než len trendy kúsok v šatníku. Keď vám výrobca prisľúbi, že za každý predaný pár daruje druhý pár dieťaťu v rozvojovej krajine, ich nosenie naberá humanitárny rozmer.

Angažovanie sa v aktivitách spoločenskej zodpovednosti je kľúčovou zložkou DNA spoločnosti, ktorá si hovorí Topánok zajtrajšia – Tomorrow Shoes, v skratke TOMS. Zaujímavým je však aj ich prístup k výberu výrobného materiálu. 

 

 

Nadväznosť na tradíciu

V rámci aktuálnej sezóny jar/leto 2018 ponúka značka modely z technického konope. Ide o materiál, ktorý má aj na Slovensku stáročia starú tradíciu, no moderné módne reťazce ho kvôli šetreniu nákladov už takmer vytlačili z výroby a nahrádzajú umelými alternatívami.

 

 

Konope predlžuje životnosť textílií, keďže ide o vôbec najsilnejšie prírodné vlákno. Materiál má antimikrobiálne a antiseptické účinky, vďaka čomu zabraňuje šíreniu plesní či množeniu sa baktérií a mikroorganizmov.

 

 

Navyše perfektne drží tvar, dokonca aj vo vlhkom prostredí. Aj pre ich praktickosť sú konopné tenisky obľúbenou voľbou cestovateľov.

 

 

Stále v kurze

V textilnom priemysle bolo konope využívané skôr ako bavlna, a vďaka jeho ďalším charakteristickým vlastnostiam – prirodzenému lesku, chladivému efektu, ochrane pred UV žiarením či absorpčným schopnostiam, je to voľba, čo ani v 21. storočí nestratila pre výrobcov a dizajnérov na atraktivite.

 

 

Ekologickejšie

Pestovanie konope šetrí prírodu, keďže predstavuje poznateľne menšiu záťaž pred pôdu. Dokonca vyžaduje približne o 50 percent menej vody a o 95 percent menej agrochemikálií v porovnaní s bavlnou.


 

Zdroj: zenyvmeste.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím