Z policajných skladov zmizlo pol tony marihuany. Zožrali ju myši, tvrdia príslušníci

Foto: WEB
Konopkar, 12. apríla 2018

Počas posledných dvoch rokov zhromaždila polícia vo svojich skladoch v meste Pilar na predmestí Buenos Aires 6000 kilogramov marihuany. Novo prichádzajúci veliteľ ale zistil, že 540 kilogramov chýba. Policajné dôstojníci, ktorí mali zásoby na starosti, vinia zo straty hlodavce – tie vraj mali chýbajúce konope zožrať.

Celý prípad, o ktorom minulý týždeň informoval server argentínskeho denníka El Patagonico, začal už pred rokom, v apríli 2017. Komisár Emilio Porter vtedy preberal od svojho kolegu menom Javier Specia velenie piliarskeho policajného oddelenia. Súčasťou odovzdávania velenia je aj súpis všetkého, čo predchodca svojmu nástupcovi odovzdáva, píše the Guardian.

 

 

Lenže Specia zoznam nepodpísal, a to v Porterovi vyvolalo podozrenia. Celú záležitosť postúpilo oddelenie pre vnútorné záležitosti, ktoré sa celým prípadom začalo zaoberať a počas uplynulého roka skúmalo jednu položku zo zoznamu za druhou. Následná razie odhalila, že zo šiestich ton zhabanej marihuany chýba 540 kilogramov.

Predvolaní boli traja policajní dôstojníci, ktorí za sklad zodpovedali. Ich výpovede sa zhodovali: chýbajúcu marihuanu zožrali myši.

 

 

Marihuana bola v sklade dva roky, čo by znamenalo, že každý deň by hlodavce museli zjesť približne 700 gramov marihuany.

Pre porovnanie: podľa odhadov americkej vlády je v typickej marihuanovej cigarete medzi 0,43 až 0,66 gramu „trávy“. Toľko marihuany by hlodavce zabilo.

Úrady sa toto tvrdenie policajných dôstojníkov rozhodli vyvrátiť, a preto do skladu vyslali expertov, ktorí mali overiť, či je naozaj možné, že by hlodavce zásoby zožrali.

 

 

„Odborníci dospeli k takému záveru, že ak by hlodavci dokázali zjesť také množstvo, mnohé z nich by nepochybne zomreli. Telá mŕtvych myší ale nájdené neboli,“ píšu vo vyhlásení úrady. Tie už všetkých troch policajtov obvinili z nezákonného zaobchádzania so zabavenými dôkazmi.

 

 

Dôstojníci ale zatiaľ zostávajú v službe minimálne do ďalšieho vypočutia, ktoré je na programe budúci mesiac.

 

Zdroj: noviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím