Talianska polícia zhabala rekordných 8 ton hašiša

Foto: WEB
Konopkar, 10. apríla 2018

Vyše osem ton hašiša zhabala v pondelok talianska polícia v sklade v centre Neapola. Tisíce kilogramových balení boli podľa nej ukryté v dvanástich celofánom obalených drevených paletách, informovala agentúra DPA.

Salvatore Salvo z talianskej finančnej polície na tlačovej konferencii v Neapole uviedol, že ide o “vôbec najväčšie množstvo drog skonfiškovaných na území Talianska”.

Dodal, že terčom takýchto rozsiahlych protidrogových razií bývajú zvyčajne lode na otvorenom mori.

 

 

Zásielka hašiša pochádzala z Maroka, pričom do Talianska sa dostala v kamióne zo susedného Španielska. Polícia sa domnieva, že do prípadu je zapletená neapolská zločinecká organizácia Camorra.

Polícia pri pondelňajšom zásahu zatkla 47-ročnú majiteľku skladu.

 

 

“Drogy sú stále hlavnou činnosťou organizovaného zločinu, pričom prostriedky z tejto nezákonnej činnosti sa následne opäť investujú do pašovania cigariet, (kúpy) nehnuteľností či falšovania,” konštatoval miestny šéf talianskej finančnej polície Gianluigi D’Alfonso.

 

 

Zdroj: cas.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím