Talianska polícia zhabala rekordných 8 ton hašiša

Foto: WEB
Konopkar, 10. apríla 2018

Vyše osem ton hašiša zhabala v pondelok talianska polícia v sklade v centre Neapola. Tisíce kilogramových balení boli podľa nej ukryté v dvanástich celofánom obalených drevených paletách, informovala agentúra DPA.

Salvatore Salvo z talianskej finančnej polície na tlačovej konferencii v Neapole uviedol, že ide o „vôbec najväčšie množstvo drog skonfiškovaných na území Talianska“.

Dodal, že terčom takýchto rozsiahlych protidrogových razií bývajú zvyčajne lode na otvorenom mori.

 

 

Zásielka hašiša pochádzala z Maroka, pričom do Talianska sa dostala v kamióne zo susedného Španielska. Polícia sa domnieva, že do prípadu je zapletená neapolská zločinecká organizácia Camorra.

Polícia pri pondelňajšom zásahu zatkla 47-ročnú majiteľku skladu.

 

 

„Drogy sú stále hlavnou činnosťou organizovaného zločinu, pričom prostriedky z tejto nezákonnej činnosti sa následne opäť investujú do pašovania cigariet, (kúpy) nehnuteľností či falšovania,“ konštatoval miestny šéf talianskej finančnej polície Gianluigi D’Alfonso.

 

 

Zdroj: cas.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím