USA: Marihuana znižuje opioidovú epidémiu

Foto: WEB
Konopkar, 4. apríla 2018

Zdravie človeka je hlavným pilierom, na ktorom stojí kvalita ľudského života. V prípade chronických bolestí sa v Amerike vo veľkom predpisujú látky proti bolesti – opioidy. Tie môžu spôsobiť vážnu závislosť a smrť predávkovaním. Marihuana vďaka svojim účinkom proti bolesti tento negatívny trend vyvažuje.

Opioidy sú v Amerike veľmi obľúbené pri potláčaní rôznych bolestivých stavov, ktoré zvyknú vypuknúť pri rôznych zdravotných ťažkostiach. Lekári ich predpisujú naozaj vo veľkom.

 

 

Ich funkcia spočíva v tom, že pôsobia priamo na centrálny nervový systém. Zvyšujú prah bolesti a ovplyvňujú reakciu na bolesť.

Výsledkom je, samozrejme, potlačenie až vymiznutie bolestivých stavov. Príčina bolestivého problému sa však nevyrieši, keďže tieto látky nie sú určené na liečbu, ale potláčanie príznakov.

 

 

Ľudia sú však aj napriek dobrému pocitu stále chorí, a tak sú nútení tieto látky užívať pravidelne, ak sa chcú cítiť dobre. A tu je kameň úrazu.

Tieto látky majú totiž veľkú moc, a nielenže pôsobia aj sedatívne, ale dokážu pomerne jednoducho vzbudiť závislosť. Takže vzniká armáda závislých Američanov.Smrteľným vedľajším účinkom je následné predávkovanie.

 

 

Výsledky nie sú vôbec prekvapením

Na pomoc prichádza nenápadná rastlinka, ktorá bola v minulosti démonizovaná a zaradená medzi drogy, za ktoré si sa mohol dostať pokojne do basy.

Amerika však pomaly, ale isto marihuanu dekriminalizuje, pretože sa zistili mnohé pozitívne účinky na ľudský organizmus.

 

 

O účinkoch marihuany sa popísalo mnoho strán textu. Jeden je však preskúmaný do detailov, a to je účinok proti bolesti. Dve štúdie, ktoré prebehli v Amerike sa zamerali na podobné časové obdobia.

Prvá štúdia na obdobie medzi rokmi 2010-2015 a druhá na obdobie 2011-2016.

 

 

V oboch prípadoch sa potvrdilo nasledovné: v štátoch, ktoré zlegalizovali užívanie marihuany na medicínske účely sa znížil počet dávok opioidov o 2,21 milióna.

To je pekný pokles za rok v porovnaní so štátmi, ktoré marihuanu zatiaľ nepovolili.

Tieto údaje dokazujú jedno, marihuana zachraňuje životy mnohým ľudom.

 

 

Opioidová epidémia, ktorá v Amerike prepukla totiž kosí vo veľkom.

Od roku 2000 sa v Amerike stalo obeťou týchto látok už 500 000 Američanov, čo je viac ako zahynulo v 2. svetovej vojne.

Denne na predávkovanie opioidmi v Amerike zomrie 90 ľudí. Výsledky štúdie tak neprekvapujú.

 

 

Marihuana má totiž veľmi dobré účinky proti bolesti, a to už v malom množstve. Už rekreačné fajčenie marihuany, ktoré povolili v niektorých opatrnejších štátoch, znížilo predpisovanie opioidov 6,38 %.

 

Zdroj: startitup.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím