Legálne napodobneniny marihuany v USA ničia ľudí

Foto: gizmodo.com
Konopkar, 31. marca 2018

V americkom štáte Illinois sa objavilo nové zdravotné riziko.

Symptómy ako krvácanie z očí či uší pripomínajú smrteľné choroby. Napriek tomu sa s nimi v posledných týždňoch stretávajú lekári aj úrady v americkom štáte Illinois, kde si ľudia nedávajú dobrý pozor na to, čo fajčia.

Obyvatelia tam vo veľkom prepadli nakupovaniu syntetickej marihuany, čo v praxi znamená, že od dílerov aj kamarátov kupujú byliny, ktoré sa dajú vyfajčiť.

 

 

Problém spočíva v tom, že výrobcovia na tieto byliny aplikujú najrôznejšie chemikálie.Práve súbor chemikálií by mal v ľudskom organizme spôsobiť podobné pocity ako fajčenie skutočnej marihuany, avšak pravda je oveľa hrozivejšia.

Výrobcovia neustále experimentujú a neboja sa primiešavať do svojej syntetickej marihuany čokoľvek, čo by mohlo mať silnejší efekt, a tak ľudský organizmus reaguje brutálnym spôsobom.

 

 

Aj keď organizácia Illinois Department of Public Health monitorujúca zdravotné riziká v štáte zatiaľ stále nevie vysvetliť, ako konkrétne chemické byliny krvácanie spôsobujú, určila syntetickú marihuanu za jedinú možnú príčinu.

Pacienti sa stretli so symptómami ako krvácanie z očí, uší, nosa a dokonca aj z ďasien. Syntetická marihuana spôsobila aj vracanie krvi, mimoriadne silné menštruačné krvácanie a nevysvetliteľne veľké modriny na telách.

 

 

Špekuluje sa o tom, že syntetická marihuana obsahovala látku potlačujúcu účinok vitamínu K, ktorý zabezpečuje aj hustotu krvi. Vždy sa preto treba uistiť, čo človek fajčí, pretože vykrvácať z očí aj uší neznie ako najlepší program na víkendový večer.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím