V Humennom zadržali mladého Jána s marihuanou. Za päť gramov mu hrozí basa

Foto: Vojtěch Dočkal
Konopkar, 27. marca 2018

U zadržaného predstavuje množstvo 14 až 41 obvykle jednorazových dávok marihuany.

20-ročný Ján z Vranova nad Topľou bol vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom obvinený zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Mladému mužovi, ak sa mu vina preukáže, hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Koncom januára tohto roku, v čase o 01.20 hodine na parkovisku na ul. Mierovej v Humennom, Ján u seba neoprávnene prechovával omamnú a psychotropnú látku, a to rastlinu rodu Cannabis (konope), ktorú si neoprávnene zadovážil.

 

 

U mladého muža bola nájdená aj modrá plastová škatuľka, v ktorej sa nachádzala zelená sušina, digitálna váha a plastová drvička modrej farby.

„Podľa znaleckého posudku išlo o 5,50 gramov konope s prítomnosťou tetrahydrokanabinolu s priemernou koncentráciou 7,5 percenta hmotnostných THC.

Uvedené množstvo predstavuje 14 až 41 obvykle jednorazových dávok. Obvinený Ján je momentálne stíhaný na slobode,“ priblížila policajná hovorkyňa Jana Migaľová.

 

Zdroj: humenskyexpres.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím