Holandský konopný aktivista sa pokúsil obesiť v parlamente

Foto: WEB
Konopkar, 27. marca 2018

Počas prejavu o organizovanom zločine skočil známy 65-ročný marihuanový aktivista Hans Kamperman zo zábradlia s lanom okolo krku.

Podľa holandských médií Kamperman prežil pokus o samovraždu, pretože mu viacerí poslanci v parlamente poskytli do príchodu sanitky prvú pomoc.

Kampman bol odvezený do nemocnice s vážnymi zraneniami, ale očakáva sa, že prežije.

 

 

Kampmann predtým oznámil pokus o samovraždu na Facebooku.

„Odpusťte mi, že to robím, ale musím to urobiť, aby som zmenil politiku. Nedokážem ich mojim posolstvom presvedčiť,“ začína sa jeho list.

 

 

„Mám pre Zem trvalo udržateľné riešenie. Dva mesiace som sa im snažil zvýšiť povedomie o užívateľoch marihuany, ktorí sú kriminalizovaní touto vládou, ale oni neposlúchajú!

 

 

Je to krok proti ľudskosti, ktorý ponižuje náš právny systém. Veď tabakový priemysel spôsobuje každoročne päť miliónov úmrtí v dôsledku pridávania karcinogénov, ktoré akceptovala holandská agentúra PPS (Plant Protection Service of the Netherlands).

Konope sa kriminalizuje, hoci môže zachrániť našu planétu. Je to liek pre mnohých ľudí.“

 

 

Kamperman je známy ako úspešný podnikateľ a konopný aktivista v jeho malom rodnom mestečku Groenlo.

V máji 2017 ho okresný súd v Gelderlande odsúdil na 80 hodín verejno-prospešných prác za pestovanie medicínskeho konope. Voči rozsudku sa následne odvolal.

V decembri 2017 bol však odvolacím súdom uznaný za „vinného bez trestu“.

 

 

Súd nevyslovil sankciu, ale Kamperman dostal záznam do registra trestov za pestovanie marihuany.

Následne sa 65-ročný aktivista rozhodol verejne protestovať. Na zvýšenie povedomia táboroval dva mesiace pred druhou komorou holandského parlamentu.

 

 

„Zostanem tu dovtedy, kým nevymažete konope zo zákona o ópiu (holandský zákon o narkotikách). Konope dokáže zachrániť našu krajinu,“ povedal vtedy Kamperman denníku De Gelderlander.

Poslanci, ktorí poznali Kampermana a jeho protestné činy, zostali hlboko otrasení.

 

 

Očakáva sa, že Kamperman opustí nemocnicu v piatok. 

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím