Kandidát na ministra Gál sa po stretnutí s Kiskom vyjadril k dekriminalizácii marihuany

Foto: SITA / Diana Černáková
Konopkar, 21. marca 2018

Policajná inšpekcia, voľba ústavných sudcov či dĺžka konaní na súdoch boli hlavné témy rozhovoru prezidenta Andreja Kisku s Gáborom Gálom (Most-Híd), ktorý je nominovaný na post ministra spravodlivosti.

Gál sa vyjadril aj k dekriminalizácii marihuany. Práve o komplexnú zmenu drogovej politiky sa pokúšala jeho predchodkyňa Lucia Žitňanská, SNS však jej zákon zablokovala, hoci v medzirezortnom konaní nevzniesla pripomienky.

„Ja si myslím, že celoživotne poškodiť nejakého stredoškoláka pre jednu cigaretu, je problém. Treba nájsť riešenie, ktoré nájde podporu v NR SR,“ povedal v stredu Gál s tým, že ak sa o tom chcú baviť, musia to zúžiť na „veľmi nevinné prípady a nič viac“. Žitňanskej návrh hovoril aj o čiastočne dekriminalizácii tvrdých drog.

 

Zdroj: webnoviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím