Konopné semienka skvelo poslúžia telu: Čistia črevá, posilnia svaly

Foto: WEB
Konopkar, 14. marca 2018

O konope sa najčastejšie píše v súvislosti s marihuanou. Ale nič omamné s ňou nemajú spoločné konopné semienka. Sú hotovým zázrakom pre zdravie.

Konopné semienka, ktoré sú produktom konope siatej, neobsahujú THC, ale zato patria medzi veľmi zdravé doplnky výživy.

 

 

Okrem iného stačí spomenúť aminokyseliny, ktoré si naše telo nedokáže vytvoriť samo. Tie sa podieľajú na ochrane a regenerácii svalstva a robia z konopných semienok skvelý výživový doplnok po tréningu či záťažovej manuálnej práci.

 

 

Semienka sú skvelým zdrojom proteínov (teda bielkovín), obsahuje tiež zdravé omega 3-mastné kyseliny a množstvo vlákniny, vďaka ktorej prospievajú tráveniu.

Tiež sa preukázalo, že ich konzumáciou sa reguluje chuť na sladké.

Dokážu skvelo zasýtiť a je ideálne ich pridávať napríklad do ranných jedál, ktoré zabezpečia telu energiu až do ďalšieho jedla – v čase obeda.

 

 

Obsahujú množstvo vitamínov a minerálov a podľa niektorých odborníkov v sebe sústreďujú toľko zdraviu prospešných látok, že popri nich už nie je nutné užívať žiadne ďalšie doplnky výživy či minerály.

Prospievajú krvnému tlaku, znižujú cholesterol.

Okrem klasických semien je možné vyskúšať aj benefity konopného oleja.

 

Zdroj: pravda.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím