11 dôvodov, prečo sa Američania zamilovali do medicínskej marihuany

Foto: startitup.sk / unsplash.com
Konopkar, 11. marca 2018

Marihuana bola v minulosti démonizovaná a pri vyslovení tohto slova si každý predstavil narkomana. Dnes v 21. storočí sa pohľad ľudí postupne mení, pričom „fajčeniu trávy“ sú najviac otvorení práve Američania. K jej zvýšenej obľube a postupnej legalizácii prispievajú mnohé benefity, ktoré postupne prenikajú na svetlo sveta.

Americká verejnosť jednoducho marihuanu miluje a až 61% populácie k nej má pozitívny vzťah. Jej využívanie bolo schválené v 29-tich štátoch krajiny a ďalšie budú určite postupne pribúdať.

Medicínska marihuana má viacero výhod. Nevytvára závislosť, pretože obsahuje zanedbateľné množstvo látok, ktoré ju spôsobujú. Okrem toho má pri konzumácii v primeranom množstve veľa benefitov. Pozrime sa na niektoré z nich.

 

Potláča chronickú bolesť

Je všeobecne známym faktom, že marihuana má pozitívne účinky na chronické bolesti. Pod pojmom „chronická“ máme na mysli takú, ktorá trvá celé mesiace či dokonca roky.

 

 

Zbavuje svalových spazmov

Svalové kŕče dokážu byť nepríjemné a veľmi bolestivé. Čo na ne pomáha? No predsa marihuana. Tá si poradí s problémami vzniku spazmov napríklad aj pri ochorení skleróza multiplex.

 
Zlepšuje kapacitu pľúc

Fajčenie tabaku pľúca poškodzuje. U marihuany neboli podobné účinky zistené. Naopak, nielenže vraj neškodí pľúcam, ale dokonca má vplyv na zvýšenie ich kapacity. Je však predpoklad, že toto zlepšenie nespôsobuje samotná marihuana, ale dlhé vdychovanie, ktoré vlastne trénuje pľúca.

 

Má pozitívny efekt pri glaukóme

Zelený zákal je nepríjemné ochorenie, ktoré vzniká hlavne kvôli zvýšenému vnútroočnému tlaku. Zázračná bylinka má účinky aj v tejto oblasti, ako prezradila štúdia zo 70. rokov. Ľuďom, ktorí ju fajčili, sa na pár hodín znížil vnútroočný tlak.

 

 

Pomáha zvládať epileptický záchvat

Epileptický záchvat je nebezpečná vec a dostať ho pod kontrolu chce nadľudský výkon. Práve tu však môže pomôcť látka obsiahnutá v marihuane, Kanabidiol. Podľa mnohých má pozitívne účinky práve pri záchvatoch.

 

Blokuje rast rakovinových buniek

Zázračný Kanabidiol v kombinácii s ďalšou látkou THC podľa štúdií dokonca bráni v raste rakovinovým bunkám. Už toto je pádny dôvod na ďalšie testovanie na ľuďoch. Doteraz boli testy realizované na pokusných zvieratách, prípadne umelo vypestovaných bunkách.

 

Správne množstvo dokáže znížiť úzkosť

Úzkosť sa občas nevyhne nikomu, no marihuana dokáže pomôcť aj s týmto problémom. Ale pozor! Pozitívne účinky sa prejavia iba pri fajčení menšieho množstva. V opačnom prípade môže byť zelená rastlinka naopak spúšťačom úzkosti.

 

Môže spomaliť Alzheimerovu chorobu

Alzheimer zapríčiňuje zvýšené ukladanie špecifickej formy proteínu v mozgu človeka. Postupne dochádza k ničeniu neurónov a ich vzájomných spojení. THC obsiahnuté v marihuane spomaľuje vznik týchto problémov u osôb s počiatočnými štádiami choroby.

 

 

Znižuje negatívne vplyvy pri liečbe žltačky typu C

Niektoré choroby odznejú a nezostane po nich ani stopa. Následky iných nás môžu trápiť ešte dlhú dobu po vyliečení. Žltačka spôsobuje únavu, bolesti svalov a depresiu. Tieto príznaky u niekoho trvajú aj mesiace po vyliečení. Marihuana tieto následky potláča a dokonca zvyšuje efektivitu liečby.

 

Marihuana podporuje štíhlosť

Fajčiari trávy sú podľa prieskumov chudší ako priemerný človek, majú lepší metabolizmus a dokonca si ich telo lepšie poradí s výkyvmi cukru v krvi.

 

Pomáha vojenských veteránom s posttraumatickou stresovou poruchou

Veľa vojakov je vystavených dlhodobému stresu a strachu o život, zažijú tiež veľa násilia. Niet preto divu, že po návrate do normálneho života mnohí trpia psychickými problémami. Štúdia z roku 2014 potvrdila, že látky v marihuane majú pozitívny vplyv aj na príčiny vzniku úzkosti či strachu.

 

Autor: Richard Vitkovský

 

Zdroj: startitup.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím