Estónci si za symbol nového okresu zvolili marihuanový list

Foto: shuttershock.com / WEB
Konopkar, 7. marca 2018

V Estónsku sa zaviazali udržiavať demokratické princípy.

V Estónsku vznikol minulý rok nový okres s názvom Kanepi. Vytvorili ho zlúčením troch starších a menších okresov, a tak nastala pre nových obyvateľov dôležitá chvíľa.

 

Kanepi

 

Nový okres potreboval vlastný symbol, ktorý by ho ve

del reprezentovať a miestni obyvatelia dostali šancu rozhodnúť o ňom v demokratickom hlasovaní.

Hlasovať mohlo 15-tisíc ľudí, pričom až 12-tisíc z nich si zvolilo za nový symbol marihuanový list.

Marihuana je síce v Estónsku ešte stále ilegálna, ale vláda sa už stihla vyjadriť, že okresu Kanepi nebude pri výbere symbolu brániť.

List marihuany pritom nepatrí medzi nevídané symboly na lokálnej úrovni, ba čo viac, slovo kanep dokonca v estónskom jazyku znamená kanabis.

Momentálne bude vybraný dizajn smerovať do národnej organizácie spravujúcej erby a symboly, pričom jeho vzhľad musia oficiálne potvrdiť aj zástupcovia vlády, čo by malo byť už len formalitou.

 

 

Marihuana sa podľa člena vlády Gerta Uiboeda používala v erboch a symboloch už množstvo storočí, a tak niet dôvodu, prečo by si ju nemohli v roku 2018 zvoliť aj ľudia v demokratickom štáte.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím