Košický díler sa pokúsil o samovraždu

Foto: KR PZ KE
Konopkar, 6. marca 2018

Najprv dostal päť, potom desať rokov väzenia.

Krajský súd mal včera v pláne zaoberať sa odvolaním, ktoré podal Košičan Róbert B. (29).

Nepáčil sa mu rozsudok Okresného súdu Košice I, ktorý ho vlani v júni uznal vinným z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby, držania a obchodovania s omamnými látkami.

 

Akcia Autobus

Počiatky prípadu siahajú do augusta 2014, keď Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala na autobusovej stanici dvoch drogových dílerov.

 

Archívny článok z roku 2014:

Špeciálna jednotka Národnej Kriminálnej agentúry PZ zasahovala na košickej stanici. Zadržala drogových dílerov.

Drogy do Košíc prevážali z Českej republiky pravidelnou autobusovou dopravou. Mali však smolu, tentoraz ich pri vystúpení z autobusu chytili policajti.

Podľa hovorkyne Prezídia Policajného zboru Denisy Baloghovej urobila špeciálna zložka polície dve protidrogové akcie, pri ktorých zadržala štyroch ľudí a drogy, ktorých cena sa na čiernom trhu pohybuje vo výške až 23-tisíc eur.

 „Počas pondelkovej protidrogovej akcie ‚Autobus‘ zadržali príslušníci NaKA 26-ročného Róberta B. z Košíc a rovnako starého Pavla K. z okresu Spišská Nová Ves. Podľa zistení polície si mali z Českej republiky objednať približne jeden kilogram marihuany,“ vysvetľuje Baloghová.

 S Pavlom sa dohodli, že ho budú distribuovať v Košickom a Spišskonovoveskom okrese.

Pre tovar vycestoval Róbert B. pravidelnou medzinárodnou autobusovou linkou na trase Košice – Praha. Po návrate ho však na stanici čakalo prekvapenie.

„Namiesto komplica ho zobrali policajti Národnej kriminálnej agentúry. Zo zaisteného množstva drogy by bolo možné vyrobiť 2 500 až 7 000 zvyčajných dávok. Cena zaisteného množstva sa na čiernom trhu pohybuje od 5 600 eur do 7 000 eur.“

Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry oboch mužov obvinil z drogovej trestnej činnosti, za čo im hrozí trest odňatia slobody od 10 do 15 rokov. Vyšetrovateľ už podal podnet prokurátorovi na väzobné stíhanie.

 

Pervitín prevážali v požičaných autách

Vysokému trestu čelia aj ďalší dvaja muži. Policajti NaKA zasiahli počas akcie „Spartak“ v spolupráci s košickým pohotovostným policajným útvarom v okrese Košice-okolie koncom júla.

 Zadržali 27-ročného Romana B. z Trnavy a 29-ročného Mateja T. z Košíc. Podľa policajných zistení mali drogy z Bratislavy do Košíc dovážať požičanými autami, upravovať do spotrebiteľských balení a ďalej predávať konzumentom.

„Počas akcie sme zaistili 150 gramov bielej kryštalickej látky. Expertízne skúmanie preukázalo, že uvedená látka obsahuje metamfetamín, z ktorého by bolo možné vyrobiť 2 800 až 11 370 jednorazových dávok pervitínu,“ vraví D. Baloghová.

Hodnota tohto množstva na čiernom trhu bola vyčíslená na takmer 15 000 eur. Vyšetrovateľ dvojicu obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok.

Hrozí im trest odňatia slobody vo výške najmenej 10 až 15 rokov odňatia slobody. Roman B. je stíhaný väzobne.

 

Zdroj: sme.sk

 

Po akcii s krycím názvom Autobus skončili v putách 26-roční rovesníci Róbert B. z Košíc a Pavol K. z okresu Spišská Nová Ves.

Vyšetrovanie odhalilo, že Róbert s Pavlom sa stretli v penzióne pri priehrade Ružín, kde Pavol dal kamarátovi 1 050 eur na zakúpenie marihuany.

Róbert doložil svojich 1 950 eur a vycestoval autobusom do Prahy.

Róbert všetky vrecúška vložil do špeciálneho termoobalu, ktorý hermeticky uzavrel.

Dôvodom bola snaha zamedziť úniku pachov, keďže späť do Košíc opäť cestoval linkovým autobusom.

Namiesto Pavla však Róberta čakali na autobusovej stanici príslušníci protidrogového oddelenia NAKA.

Obaja mladíci skončili vo väzbe a boli obvinení z drogového zločinu, za ktorý Pavlovi hrozilo 3 až 10 a jeho komplicovi 10 až 15 rokov väzenia.

Marihuana bola určená na drogový trh v Košiciach a v Spišskej Novej Vsi.

Obsah účinnej látky THC sa pohyboval od 10,3 do 11,5 percenta.

Zo zaisteného množstva by bolo možné vyrobiť 2 500 až 7 000 obvykle jednorazových dávok.

Konopa by sa dala na čiernom trhu predať za 5 600 eur až 7 000 eur.

 

Zdroj: sme.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím