Colníci zaistili takmer dva kilogramy marihuany

Foto: CÚ TRENČÍN
Konopkar, 4. marca 2018

Takmer dva kilogramy marihuany v jednom z áut zaistili trenčianski colníci počas štvrtkovej (1.3.) kontroly pri bývalom hraničnom priechode Drietoma.

Je to jeden z najväčších záchytov marihuany v posledných rokoch vo finančnej správe, informovala v piatok TASR hovorkyňa Colného úradu Trenčín Renáta Peťovská.

Tmavé osobné auto imatrikulované v Slovenskej republike zastavili colníci na cestnej komunikácii pri výkone svojej bežnej kontroly.

„Osoba, ktorá toto auto viedla, bola viackrát colníkmi vyzvaná na vyjadrenie, či preváža tovar podliehajúci colnému dohľadu alebo spotrebným daniam. Vodič vykazoval známky nervozity a na položené otázky odpovedal, že takýto tovar nevezie,“ opísala Peťovská.

 

 

Colníci sa podľa nej rozhodli vykonať v prítomnosti vodiča kontrolu vnútorných priestorov vozidla aj so služobným psom, ten pozitívne označil športovú tašku umiestnenú za sedadlom vodiča na podlahe vozidla.

„Na otázku colníkov, čo sa nachádza v tejto taške, vodič odpovedal, že ide o marihuanu v množstve približne dva kilogramy, ktorú zakúpil v Českej republike,“ ozrejmila.

Podozrivú osobu i drogy odovzdali colníci privolaným policajtom na ďalšie konanie.

„Tento záchyt sa podaril colníckemu služobnému psovi Hugovi. Je to päťročný nemecký ovčiak, špeciálne vycvičený na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok. Vedie ho nemenej úspešný psovod, ktorý bol v roku 2017 v rámci finančnej správy ocenený v kategórii drogy ako psovod roka 2017 s najvyšším počtom záchytov podozrivých látok počas výkonu colných kontrol,“ dodala Peťovská.

 

Zdroj: aktuality.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím