V Humennom obvinili 18-ročného mladíka za marihuanu

Foto: Dnes24.sk
Konopkar, 27. februára 2018

Muži zákona obvinili mladíka z drogovej trestnej činnosti, pričom podľa ich slov toto u neho našli na parkovisku na Mierovej ulici v Humennom.

Krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová uviedla, že 18-ročný Ján bol vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom obvinený zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi, pričom ak sa mladíkovi preukáže vina, hrozí mu trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

 

 

„Koncom januára tohto roku, v čase o 01:20 hod. na parkovisku na Mierovej ulici v Humennom, Ján u seba neoprávnene prechovával omamnú a psychotropnú látku a to rastlinu rodu Cannabis (konope), ktorú si neoprávnene zadovážil.

 

 

U mladého muža bola nájdená aj modrá plastová škatuľka, v ktorej sa nachádzala zelená sušina, digitálna váha a plastová drvička modrej farby.

Podľa znaleckého posudku išlo o 5,50 gramov konope s prítomnosťou tetrahydrokana­binolu s priemernou koncentráciou 7,5 % hmotnostných THC. Uvedené množstvo predstavuje 14 až 41 obvykle jednorazových dávok drogy,“ uviedla ďalej Migaľová.

 

 

Tá ešte doplnila, že obvinený Ján je momentálne stíhaný na slobode.

 

Zdroj: dnes24.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím