Dekriminalizácia drog ide do vlády, SNS do boja

Foto: TASR/AP
Konopkar, 20. februára 2018

Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská dokonala dielo, ktoré by mohlo posunúť Slovensko medzi civilizované krajiny, kde sa nechodí do väzenia hoci aj za jeden joint.

Navrhla, napísala a bez väčších zásahov posunula na pripomienkové konanie návrh zákona, vďaka ktorému tu s prižmúrenými očami budeme môcť hovoriť o dekriminalizácii marihuany (a malého množstva iných drog).

No v momente, keď svoj návrh posunula do vlády, jej koaličný partner buchol do stola. SNS žiadnu dekriminalizáciu nepodporí. SNS verí, že naše deti najlepšie ochráni pred drogami tak, že zopár z nich zavrie do väzenia alebo im dá podmienku.

 

Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko. Foto: TASR/Michal Svítok

 

SNS ako vždy prvoplánová

„Prísny zákon je vyhovujúci. Drogy sú obrovským rizikom pre spoločnosť. Je našou povinnosťou chrániť všetkých, najmä mladých ľudí,“ dušoval sa dnes poslanec SNS Štefan Zelník.

Jeho kolega Tibor Bernaťák mal v súvislosti s návrhom výhradu konkrétne k heroínu a ku kokaínu, ale či to znamená, že marihuana cez SNS prejde, nevieme. Napokon obaja budú mať k tomu zajtra tlačovku. Dovtedy si snáď SNS ujasní, ktoré drogy jej prekážajú.

 

Strana Naliateho Slotu

Napokon, ak by dekriminalizácia padla na SNS, bolo by to symptomatické. Kým Slovensko túto tému ignoruje, svet sa pod váhou argumentov za pragmatickú drogovú politiku zásadne zmenil.

 

Slota. Foto: TASR

 

Teraz sa po rokoch našla aj u nás sila schopná túto tému nielen otvoriť pred voľbami (ako SaS), ale aj zhmotniť do zákona a predložiť na hlasovanie. Problém je, že Lucia Žitňanská je ministerkou aj vďaka SNS, pri ktorej argumenty nehrajú žiadnu úlohu.

Navyše je to strana, ktorú viac ako desať rokov viedol ikonický opilec (ktorému taký Zelník robil roky podržtašku aj roztlieskavača).

 

Podpredseda Slovenskej národnej strany (SNS) Štefan Zelník. Foto: TASR/Branislav Račko

 

Zelníkovi a SNS je z duše jedno, či vaše deti pijú, fetujú alebo jedia náplne do umývačky riadu, majú svoje dogmy a tých sa držia. A kým sú vo vláde, civilizačný pokrok musí počkať.

 

Zdroj: dennikn.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím