Na Slovensku ničí životy nová droga: Medzi užívateľmi sú aj deti

Foto: tvnoviny.sk
Konopkar, 19. februára 2018

Podľa polície k nám drogu vozia díleri z Maďarska a predávajú ju po celom juhu Slovenska.

Chudobným ľuďom na juhu Slovenska ničí životy nová droga. Sušená a chemicky upravená rastlina sa volá herba. Do redakcie sa nám ozvali obyvatelia z Kráľovského Chlmca. Tvrdia, že ľudí závislých od novej drogy v meste nebezpečne pribúda.

Miestni nás zobrali na ihrisko, kde sa po zemi povaľovali použité vrecká a plastové fľaše, z ktorých si fetujúci urobili bongá. Pomocou nich drogu vdychujú. Navyše podľa miestnych novej droge holduje čoraz viac ľudí. Skúseností s ňou vraj majú už aj maloleté deti.

Pravidelne k ním vraj volajú sanitky. K 25-ročnému synovi miestneho muža už ale pomoc privolať nestihli. Našli ho mŕtveho na ihrisku. Príbuzní tvrdia, že bol od herby závislý.

Podľa polície k nám herbu vozia díleri z Maďarska a predávajú ju po celom juhu Slovenska. Jej užívanie ale nie je trestné.

 

Zdroj: tvnoviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím