V USA používa stále viac tehotných žien marihuanu

Foto: WEB
Konopkar, 18. februára 2018

Marihuana, ktorá sa v Kalifornii stala legálnou na rekreačné používanie, je pre mnoho ľudí všestranná prírodná náhrada liekov. Ľudia ju bez obáv užívajú na všetko, od ranných bolestí hlavy až po ťažké depresie.

Andria Smith je 21 ročná mamička, ktorá čaká v najbližších týždňoch druhé dieťa.

 

 

Zarazilo ju, keď jej doktorka navrhla na nesmierne bolesti chrbta polovicu tabletky s názvom Norco. 

Jedná sa o liek proti bolesti na báze opiátov.

Bola prekvapená zo slov doktorky: ,,Vieme toho oveľa viac o Norco a o tom, aké má na vás účinky. O marihuane toho zasa toľko nevieme a nechceme vám uškodiť.“

 

 

Reakcia pani Smithovej na to bola: ,,Tu som! Testujte ma! Pozorujte to na mne! Moje dieťa vedelo narátať do 10 ešte pred tým, než jej boli 2 roky a počas celého tehotenstva som užívala marihuanu. Nie je hlúpa! Nerastie jej ani žiadne tretie oko.“

 

 

Počet žien v USA, ktoré užívajú marihuanu počas tehotenstva jasne stúpol, aj keď sa to boja doktorom priznať.

Hlavným dôvodom je samozrejme to, že 24 štátov považuje užívanie tejto látky počas tehotenstva za určitú formu zneužívania detí.

 

Zdroj: zaujimavysvet.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím