Kanadský premiér chce zlegalizovať marihuanu pre deti

Foto: WEB
Konopkar, 16. februára 2018

Zákon C-45 alebo tzv. „Marihuanový zákon“, ktorý je už v druhom čítaní, má dovoliť deťom vo veku 11 rokov „slobodne vlastniť, užívať a dokonca i zdieľať marihuanu do 5 gramov (10 jointov).“

Pro-rodinná skupina „Real Women of Canada“ zavrhla premiérov návrh zákona, v ktorom chce zlegalizovať užívanie marihuany pre deti. Aktivisti žiadajú stiahnuť túto legislatívu.

„Dieťa v podstate môže vziať 10 cigariet marihuany od jeho rodičov, porozdávať medzi kamarátmi, prísť späť domov, vziať ďalších 10, znova ich porozdávať a toto robiť tak často, ako sa mu zachce,“ píše sa v kritike od Real Women of Canada.

 

 

„Toto hlboko zmení školské prostredie a susedstvá, v ktorých deti žijú.“

Tento zákon ďalej dovoľuje jednotlivcom, ktorý sú nad 17 rokov, vlastniť marihuanu v akomkoľvek množstve.

 

Kanadský premiér

 

Jediné obmedzenie sa týka užívania a rozdávania marihuany na verejnosti do 30 gramov (60 jointov). Zároveň dovoľuje všetkým Kanaďanom pestovať 4 rastliny marihuany priamo doma.

 

Branislav Zaujec

 

Zdroj: hlavnespravy.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím