Seattle chce zrušiť staré tresty tým, ktorí ich dostali kvôli marihuane

Foto: WEB
Konopkar, 15. februára 2018

Seattle je mesto, v ktorom je legalizovaná marihuana od roku 2012.

Teraz sa rozhodli urobiť ďalšie opatrenia, ktoré by tak pomohli množstvu ďalších ľudí v súvislosti s pestovaním a užívaním marihuany. Tieto plány si stanovil starosta tohto mesta.

Starosta mesta Seattle nedávno oznámil, že mestskí úradníci začínajú pracovať na legislatíve, ktorá by uvoľnila alebo odmietla obvinenia z priestupku s marihuanou.

Starosta Durkan napísal v redakcii: “Ľudské životy boli zničené kvôli priestupku s marihuanou. Príliš veľa ľudí v našej obci čelilo obrovským zákonom a pokutám, alebo sa ťažšie dostali k úverom, bytom a dobre platenej práci.”

Vypustenie a odvolanie obvinení v Seattli bude znamenať, že tisíce obyvateľov mesta budú môcť znovu držať a užívať marihuanu, ktorá bola legalizovaná v roku 2012.

 

 

Toto rozhodnutie je vítaným nadväzujúcim krokom na nedávne úsilie Kalifornie o zrušenie trestu pre viac ako jeden milión obyvateľov odsúdených za podobné priestupky spojené s držbou a užívaním marihuany.

“Naša činnosť bude mať vplyv na ľudí, ktorí boli odsúdení za trestné činy za konanie, ktoré je v súčasnosti v súlade so zákonom. Ľudia nebudú musieť robiť žiadne ďalšie kroky, napríklad vybavovať si právnika alebo zúčastniť sa súdneho konania, ” povedal starosta Durkan.

“Dúfam, že tieto kroky, ktoré sa podniknú v Seattli, pomôžu položiť základy a podnietiť aj iné mestá, kraje a štáty, aby konali.”

 

 

“Riešenie problémov, ktoré boli spôsobené neúspechom vojny proti drogám už dlhé roky v tejto krajine sa neudeje za jednu noc,” povedal Durkan.

“Dnes je však táto činnosť nevyhnutným prvým krokom pri napravení zlého začiatku v minulosti a pri zavádzaní našich progresívnych hodnôt do ďalšej činnosti.”

 

Zdroj: zaujimavysvet.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím