Marihuana, alkohol a veľká rýchlosť. Mladík dostal 9 rokov za mrežami

Foto: noviny.sk
Konopkar, 9. februára 2018

Matej (24) ponesie zodpovednosť za nehodu, pri ktorej jeden z jeho kamarátov umrel a druhý sa ťažko zranil. Autonehodu spôsobila kombinácia veľkej rýchlosti a omamných látok.

Prvú júlovú noc smerovali traja mladíci z Horného Hričova do Žiliny. V meste havarovali a silný náraz do múru neprežil osemnásť ročný Matej. Samuel, ktorý sedel na zadných sedadlách sa zranil ťažko. 

Minulý rok v lete obvinili Mateja z prečinu usmrtenia a ťažkého ublíženia na zdraví. Sudca ho krátko po nehode poslal do vyšetrovacej väzby, pre závažné okolnosti za akých k nehode došlo. 

„Dvadsaťštyriročný Matej viedol motorové vozidlo pod vplyvom alkoholu. V krvi mal takmer 1,5 promile alkoholu a zároveň bol pod vplyvom návykovej látky, marihuany,“ uviedol Milan Cisárik, hovorca KP Žilina.Matej zároveň prekročil rýchlosť až o 36 kilometrov za hodinu.

Po náraze jeho kamarát, ktorý sedel na sedadle spolujazdca, z auta vypadol. Po prevezení do nemocnice zomrel na následky autonehody. Tretí z účastníkov nehody, Samuel prežil, ale pri nehode utrpel ťažké zranenia.

„Určite táto situácia zmenila moje celkové chápanie života. Človeka to určite poznačí,“ povedal Samuel.

Matej chcel uzavrieť dohodu o vine a treste, ale prokurátor nesúhlasil. Začiatkom decembra sudca žilinského okresného súdu vyhlásil rozsudok a vinníka nehody poslal za mreže na 5 rokov. Obžalobe sa verdikt nepozdával.

„Na základe odvolania prokurátora, krajský súd v Žiline na verejnom zasadnutí zrušil napadnutý rozsudok vo výroku o treste. A uložil Matejovi nepodmienečný trest odňatia slobody vo výmere 9 rokov,“ povedal Milan Cisárik

Rozhodnutie druhostupňového súdu je právoplatné a odvolanie voči nemu nie je prípustné. 

Niekedy k nehode stačí aj málo, napríklad klzká vozovka.

 

 

Zdroj: noviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím