Toto sú menej škodlivé drogy ako alkohol

Foto: WEB
Konopkar, 6. februára 2018

Niktoré vás možno prekvapia. Marihuana medzi nimi nechýba.

To, že sú niektoré z týchto drog menej škodlivé ako alkohol, ešte neznamená, že sú bezpečné.

Kofeín

Možno ho tiež považovať za drogu, keďže si človek na ňom, podobne ako na alkohole, môže vypestovať celkom slušnú závislosť. Kofeín je nebezpečný a hoci telo nabudí, tak nemá tak závažné negatívne účinky. Je pre telo dokonca smrteľný a kávovník ho tvorí ako insekticíd proti parazitom, ktorí by mohli ničiť kávu.

 

 

Smrteľná dávka pre človeka však predstavuje približne 100 miligramov. To je plus mínus 50 kávičiek na šup. Na kofeín zomrelo tak málo ľudí, že sa o tom ani nevedú štatistiky.

 

Kokaín

Je to nebezpečná droga, na rozdiel od kofeínu vám mozog nakopne na 110 percent, ale štatistika je taká, že na predávkovanie v roku 2015 zomrelo iba sedemtisíc ľudí.

 

 

Alkohol ročne v globálnom meradle odpraví 3,3 milióna ľudí, čo je takmer šesť perecent všetkých úmrtí. A to nerátame ďalšie straty napríklad pri nehodách pod vplyvom alkoholu a podobne.

 

Marihuana

Dnes sa už o nej hovorí doslova ako o medicíne. Odhliadnuc však od negatív, ktoré spôsobuje v oblasti psychiky a ako následok fajčenia, tak je prakticky nemožné zomrieť kvôli THC. Na to, aby ste skutočne prišli o život, by ste museli fajčiť neprestajne desiatky kilogramov marihuany.

 

 

V porovnaní s alkoholom je to skutočne neviniatko. Na to, aby ste uľahli do smrteľného delíria, totiž stačí 600 až 1800 mililitrov tvrdého 40-percentného alkoholu vypitého počas tridsiatich minút.

 

 

Čiže dve fľaše whisky na ex a máte po chlebe. S alkoholom teda skutočne nie je zábava.

 

LSD

Táto látka sa dlho používala v medicíne, kým dobyla tanečné parkety. Objavená bola v roku 1938 a zatiaľ sa nezaznamenal prípad, že by niekto skonal na predávkovanie.

 

 

Na to, aby vaše telo skutočne umrelo na vedľajší účinok LSD sa predpokladá, že by ste si museli dať naraz tisíc priemerných dávok drogy.

Horšie, je že v prípade LSD nezabíja chémia, ale bludy a halucinácie, ktoré často dovedú zdrogovaného jedinca k samovražde.

 

Autor: Marcos

 

Zdroj: magazin.centrum.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím