Ktorá krajina spotrebuje najviac marihuany?

Foto: WEB
Konopkar, 3. februára 2018

Kde sa skonzumuje najviac marihuany? Nový rebríček je vskutku zaujímavý.

Aj keď je v mnohých krajinách marihuana dekriminalizovaná a jej užívanie či držanie pre užívateľov nepredstavuje žiadne potenciálne kriminálne riziko, vo väčšine štátov sa stále možno stretnúť s opakom.

No ako to už býva, zakázané ovocie chutí najlepšie a aj v krajinách či mestách, kde je užívanie marihuany zakázané, sa možno stretnúť s vysokým počtom ich užívateľov.

Zamýšľal si sa však niekedy nad tým, kde sa jej spotrebuje najviac?

Aj keď ide o pomerne zložitý zber informácií, existujú inštitúcie, ktoré majú približný prehľad o tom, ktorá krajina akej drogy spotrebuje najviac.

Pre potreby nedávneho prieskumu však firma Seedo sídliaca v Izraeli dala dohromady rebríček 120 krajín, ktoré marihuany spotrebujú najviac.

Rebríček bol zostavený na základe údajov zo správy, ktorú každoročne zverejňuje Úrad OSN pre drogy a kriminalitu (UNODC). Tá sa opisuje ako „globálny líder v boji proti ilegálnym drogám a medzinárodnej kriminalite.“

Z ich zverejnených konkrétnych číselných údajov o užívaní drog a údajov súvisiacich s trestnou drogovou činnosťou sa podarilo vytvoriť rebríček, koľko marihuany sa kdekoľvek na svete skonzumuje najviac.

Samozrejme, izraelská spoločnosť musela spolupracovať aj s jedným predpokladom – preto si stanovila, že na jednu marihuanovú cigaretu sa spotrebuje zhruba 0,66 gramu trávy.

Keď všetky potrebné číselné údaje dali dokopy vznikol nasledovný rebríček, v ktorom možno podľa počtu ton vidieť, obyvatelia ktorého mesta húlia najviac:

#10 Toronto – 22,75 ton

#9 Moskva – 22,87 ton

#8 Chicago – 24,54 ton

#7 Londýn – 31,40 ton

#6 Bombaj – 32,38 ton

#5 Káhira – 32,59 ton

#4 Los Angeles – 36,06 ton

#3 Naí Dillí – 38,26 ton

#2 Karáči – 41,95 ton

#1 New York – 77,44 ton.

 

V rebríčku sa žiadne slovenské mesto síce neumiestnilo, naši českí susedia však podľa všetkého ročne užijú až 7,89 ton marihuany. Takýmto číslom sa môže „pochváliť“ Praha.

 

Samozrejme, zaujímavé sú aj údaje o tom, ktorá krajina marihuany spotrebuje najmenej. Top 5 vyzerá nasledovne:

#5 Luxemburg – 0,32 tony

#4 Thessaloniki – 0,29 tony

#3 Kjóto (Japonsko) – 0,24 tony

#2 Santo Domingo – 0,16 tony

#1 Singapur – 0,02 tony.

 

Zdroj: noizz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím