Viete, prečo je marihuana naozaj zakázaná?

Foto: WEB
Konopkar, 23. januára 2018

Podpora legalizácie marihuany na celom svete naďalej narastá a o legalizáciu majú záujem hlavne ľudia, ktorí žijú v krajinách, kde je nelegálna.

Na tému marihuana sme dostali už veľa odpovedí, ale zostava tu jedna zaujímavá otázka, na ktorú sa moc nepýta.

„Prečo bola vlastne marihuana zakázaná?“

 

 

Odpoveď Vás zaručene prekvapí, pretože pravý dôvod určite nebude taký, aký si myslíte.

Odpoveď znie: „Len tak.“

No dobre, len tak nie, ale dôvod je naozaj nezmyselný. V roku 1929 sa stal Harry Anslinger riaditeľom vládneho oddelenia známeho ako oddelenie zákazov.

 

 

Ako sa ale ukázalo, funkčnosť tohto oddelenia bola katastrofálna, a tak malo byť pôvodne zrušené.

 

 

Harry potreboval nájsť spôsob, ako udržať svoje oddelenie nažive. Alkohol zakázať nemohol a tak obrátil oči inam – na konope.

Konope bolo údajne nebezpečné a vďaka nemu sa ľudia menili na šialených zločincov. Marihuana údajne premieňala ľudí na zlé zvieratá.

 

 

A tak hľadal nejaký dôvod, aby mohol vyhlásiť, že je nebezpečná a následne ju mohol zakázať. V tomto roku chlapec menom Victor Licata zabil svoju rodinu sekerou.

 

 

Harry vyhlásil, že to mladík urobil pod vplyvom marihuany a následne dosiahol to, po čom túžil.

 

Doktor jeho myšlienku podporil bez jediného dôkazu

Aby marihuanu mohol definitívne zakázať, potreboval lekárske vyhlásenie o tom, že je naozaj škodlivá. A tak kontaktoval 30 popredných lekárov, ktorí mali jeho bláznivý nápad podporiť.

 

 

29 z nich s jeho nápadom nesúhlasila. Bohužiaľ, jeden lekár na jeho nápad kývol a tak vyhlásil, že marihuana je naozaj zdraviu nebezpečná a preto by mala byť nelegálna.

 

 

Nuž a tak Spojené štáty zakázali marihuanu teda konope. Následne sa pripojilo Mexiko a pokračovalo to ďalšími štátmi.

 

 

Bola vražda pod vplyvom marihuany len výmyslom?

Veľa doktorov vedelo, že marihuana je v skutočnosti úplne bezpečná, ale bohužiaľ so svojimi tvrdeniami vôbec nepochodili.

 

 

O niekoľko rokov neskôr sa pár doktorov pozrelo na psychiatrickej spisy Vicora Licata a hádajte čo?

 

 

Neexistoval žiadny dôkaz o tom, že by niekedy užil konope. Namiesto toho bola v jeho rodine dlhá história duševných ochorení a psychických problémov.

 

 

Marihuana je bezpečná a navyše lieči rakovinu

Lekárske i vedecké dôkazy naznačujú, že konope je oveľa bezpečnejšie ako alkohol. Veď v dnešnej dobe veľa popredných lekárov odporúča marihuanu a dokonca vyhlasuje, že dokáže liečiť rakovinu.

 

 

Alkohol zabije ročne v USA 40 000 ľudí. A marihuana? Všetci vieme, že nikoho.

Na záver ešte vtipná vsuvka.

 

 

Marihuana má na svojom konte jedno jediné úmrtie, keď jednému mužovi spadol na hlavu balík konope a zlomil mu väz.

 

Zdroj: magazin.lionline.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím