Obvinili muža s marihuanou, ktorého policajti zastavili výstrelmi do pneumatík

Foto: noviny.sk
Konopkar, 22. januára 2018

Prípad sobotňajšej streľby medzi obcami Vernár a Hranovnica má pokračovanie.

Popradskí kriminalisti s kukláčmi zadržali 25-ročného muža. V nedeľu už v prípade padlo obvinenie. Muž je obvinený zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok.

 

 

Policajti chceli auto medzi Vernárom a Hranovnicou skontrolovať, no Dušan, namiesto toho, aby zastavil, šliapol na plyn. Ozvalo sa preto niekoľko varovných výstrelov, ani tie ale vodiča nespomalili a pokračoval v jazde. Policajti tak mierili na pneumatiky, ktoré zasiahli.

 

 

Podľa informácií TV JOJ nechcel vodič po zastavení vystúpiť, a tak kukláči rozbili predné okno a Dušana vytiahli. Pätnásťročné dievča po výsluchu prepustili, no vodiča nie. V aute mu totiž našli stopy po konope. Popradskí kriminalisti mu preto prehľadali aj byt v Spišskej Belej, kde našli marihuanu.

 

 

„Podľa znaleckého skúmania zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť minimálne 357 obvykle jednorázových dávok konope,“ uviedol policajný hovorca v Prešove Daniel Džobanik.

Podľa informácií TV JOJ sledovali popradskí kriminalisti Dušanovu nelegálnu činnosť už dlhšie. Akcia teda nebola náhodná a marihuana nebola jedinou látkou, ktorú našli.

 

 

„Pri prehliadkach popradskí kriminalisti zaistili aj ďalšie veci súvisiace s drogovou trestnou činnosťou, ktoré budú podrobené znaleckému skúmaniu v ďalšom konaní,“ povedal Džobanik.

 

 

Dušan teda ostáva v cele, odkiaľ poputuje pred sudcu, ktorý rozhodne o jeho väzbe.

 

 

„Popradský vyšetrovateľ obvinil 25-ročného muža zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok. Zároveň spracoval podnet na jeho vzatie do väzby,“ uviedol Džobanik.

 

 

Zdroj: noviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím