Člen väzenskej stráže sa dal na útek s kilom marihuany

Foto: TV Markíza
Konopkar, 18. januára 2018

V prípade, že mu vinu preukážu, hrozí mu až pätnásťročný trest.

Ďalšia policajná streľba. Banskobystrickí policajti najprv podozrivého prenasledovali, potom postrelili do nohy. Marián (30) viezol totiž v aute bezmála kilogram sušenej marihuany. Navyše, v čase policajnej akcie bol príslušníkom väzenskej stráže.

Pokúšali sa ho zastaviť majákmi, on ale pokračoval v bezohľadnom úniku. Policajti potom auto zablokovali, Marián vystúpil a chcel im ujsť. Nezastavil ho ani varovný výstrel do vzduchu. Postrelili ho preto do stehna.

Muža zrejme sledovali dlhšie, v aute totiž viezol bezmála kilogram marihuany. Mariána podľa našich informácií operovali vo zvolenskej nemocnici.

Krajský vyšetrovateľ muža obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok.

Sudca už rozhodol, že muža budú vyšetrovať vo väzobnej cele, v prípade, že mu vinu preukážu, hrozí mu až pätnásťročný trest.

Tragický koniec mala podobná policajná naháňačka a následná streľba v lete minulého roka. Vtedy policajti strieľali do unikajúceho auta, ktoré potom havarovalo. Zahynul v ňom 17-ročný Tomáš. Aj tento prípad stále vyšetruje inšpekcia ministerstva vnútra, zatiaľ nikoho neobvinili.

 

Zdroj: tvnoviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím