V Rakúsku zadržali 45 osôb podozrivých z obchodovania s konope

Foto: de.wikipedia.org
Konopkar, 16. januára 2018

Rakúska polícia zadržala v pondelok 45 podozrivých z obchodovania s konope, na prepravu ktorého sa využívali aj neplnoletí žiadatelia o azyl. Informovala o tom agentúra Reuters.

Podľa vyhlásenia tirolskej polície väčšina podozrivých, ktorí boli vo veku 15 až 48 rokov, bola rakúskeho a afganského pôvodu. Medzi podozrivými sú však tiež Iránci, Pakistanci, Sýrčania, Turci a Nemci.

„Predpokladá sa, že marihuanu nakupovali vo Viedni… následne bola nelegálne prepravovaná do Tirolska, vo väčšine prípadov neplnoletými (a dospelými) žiadateľmi o azyl alebo (rakúskymi) dievčatami, ktoré cestovali vlakom,“ uvádza sa vo vyhlásení tirolskej polície.

Do Rakúska sa ešte v roku 2015 dostali desaťtisíce migrantov z Blízkeho východu a Ázie; rakúske úrady ich prílev následne striktne obmedzili.

V decembri sa v Rakúsku ujala vlády nová koalícia zložená z ľudovcov a slobodných, ktorí presadzujú ďalšie pritvrdenie prisťahovaleckej politiky. 

 

Zdroj: topky.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím