Legalizácia marihuany v Kalifornii znížila množstvo násilia

Foto: WEB
Konopkar, 15. januára 2018

Drogové kartely v poslednej dobe výrazne utíchli.

Legalizácia marihuany v Kalifornii a uvoľnenie marihuanových zákonov v iných štátov USA má za následok výrazné zníženie násilia, informuje nový výskum skrz portál The Guardian. Štúdia tvrdí, že napríklad množstvo takých násilných zločinov kleslo o približne trinásť percent, čo sa týka amerických štátov v blízkom okolí Mexika.

A dôvod, ktorý sa za všetkým skrýva, nemá nič s požívaním látky, závislosťou či snahou požívateľov marihuanu získať. Celý koreň témy je omnoho zaujímavejší. Väčšina z marihuany konzumovanej v USA totiž pochádza predovšetkým z Mexika, kde takmer celý trh kontroluje sedem veľkých kartelov.

Legalizácia pestovania či konzumácie im však robí škrt cez rozpočet a pašovaniu cez americké hranice je koniec, keďže si obyvatelia Kalifornie môžu beztrestne zapáliť jointa aj z konopy vypestovanej na americkej pôde. Výrazne nižší dopyt má tak za následok menej násilia spájaného s drogami. Kartely navzájom bojujú o teritórium, kradnú si drogové zásielky, predávajú ich a snažia sa o čo najmenší počet svedkov.

Málo kupcov však celú situáciu o niečo upokojilo a legalizácia marihuany má tak aj iné, nečakané vplyvy, než len na kalifornských obyvateľov.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím